Досить часто ми не задумуємося, наскільки важливо дихати чистим повітрям. Не задумуємося, поки воно чисте, не створює проблем та незручностей, не погіршує здоров’я і самопочуття. Керуємось принципом: усе добре, нічого хвилюватися. Проте, як тільки актуалізується певний негатив, активізуються пошуки вирішення низки завдань. Й тоді можуть виникнути додаткові складнощі.
Тому, коли мова йде про влаштування вентиляції в приватному будинку, радимо йти на випередження. Не вирішувати проблеми в міру їх виникнення, а завчасно запобігти їх появі. Як? Ретельно продумавши й правильно влаштувавши вентиляцію ще на етапах проектування й спорудження дому.
Чому правильна циркуляція повітря в будинку важлива?
Організувати системи вертиляції повітря в житловому приміщенні належним чином вкрай важливо. Це пояснюється, як мінімум, двома причинами:
1. Повноцінне провітрювання на регулярній основі – запорука тривалого життя самого будинку, збереження ним початкової якості на довгі роки, забезпечення оптимального функціонування різних конструктивних компонентів, як от стін, покрівлі тощо.
2. Чисте свіже повітря життєво необхідне людям, які у цьому домі мешкають, проводять багато часу, виконують різну роботу, відпочивають та ін.
Якщо вентиляція в будинку не працює, як слід:
- дерев’яні елементи конструкції пересихають;
- покрівля втрачає свої якісні характеристики (промерзає, перегрівається, протікає тощо);
- помешкання наповнюється вогкістю;
- на різних поверхнях з’являється пліснява, вивести яку потім дуже складно;
- повітря стає затхлим і задушливим, по ньому розповсюджуються неприємні запахи;
- дають про себе знати різні захворювання, зокрема дихальної системи, серця та судин, плюс інші, які провокує нечисте й неякісне повітря.
Якою буває вентиляція та як правильно її організувати?
Сьогодні системи вентиляції для будинку бувають різними. Цей напрямок постійно розвивається. Фахівці періодично знаходять все нові способи оптимального провітрювання. Просто повідкривати на якийсь час вікна/двері (природне вентилювання) – найпримітивніший варіант, здатний задовольнити потребу лише частково. Інша справа – сучасні вентиляційні системи (примусова приточна та витяжна вентиляція) з комплексним підходом до вирішення покладених на них завдань.
Щоб реалізувати вентиляцію в будинку якнайкраще, пропрацюйте чотири напрямки:
- Житловий простір.
- Підвальне/гаражне приміщення.
- Покрівля.
- Кухня.
Як організувати якісне провітрювання на кожному з них, зокрема про все для влаштування вентиляції на кухні чи в гаражі, можете дізнатися з нашого сайту або у консультантів за контактними номерами.
Кухонні витяжки як один із ключових сегментів загальної вентиляції
Наостанок кілька слів про очищення повітря в кухонному просторі. Від належного пропрацювання цієї ділянки залежить мікроклімат в усьому домі. Якщо не поставити спеціальну витяжку, важкі запахи, підвищена вологість, нестача кисню й надлишок вуглекислого газу, поява шару бруду на меблях, техніці й посуді – ось що не змусить на себе довго чекати.
Обладнання для запобігання перерахованому в наш час є досить варіативне. Але сьогодні особливо вигідно виділяються з-поміж іншого саме безшумні витяжки на кухню. Вони не лише виконують усі необхідні завдання, а й роблять це тихо. У кого встановлена витяжка старого зразка, розуміє, чому питання тихої роботи тут цілком доцільне.
Тиха кухня – це інноваційне рішення для організації кухонної витяжки. Вона мега ефективна, безшумна, зменшено енергозатратна, зручна в монтажі й керуванні, водонепроникна та довговічна. А все завдяки підключенню до вентилятора, який розташовується на покрівлі, й продуманому підходу до усіх інших технічних аспектів.
Зорієнтувалися у влаштуванні вентиляції в приватному будинку? Бажаємо вам ідеально реалізувати теорію на практиці!