Коти і кішки колись прирівнювалися до богів і донині не дають світу забути про це. Вони чудові, навіть коли демонструють нам свою примхливу поведінку. Насправді, ми знаємо, що дійсно у кішки на думці, інформує Ukr.Media.
Вони насправді не одомашнені, просто дозволяють нам так думати
Кішки вперше оселилися в наших домах і наших серцях ймовірно з часів Стародавнього Єгипту, близько 4000 років тому. Однак є й інші свідчення, які кажуть про те, що це сталося набагато раніше. Коли вчені уважно вивчили котячу ДНК, то виявили, що кішки зовсім не одомашнені тварини: принаймні, на генетичному рівні. Проте вони однозначно дозволяють нам так думати.
Кішки «розмовляють» тільки з людьми
Кішки розробили надсекретну мову, яку вони використовують тільки для спілкування з людьми — нявкання. Між собою вони зазвичай не нявкають і в суто котячої компанії воліють мовчати. Для людей вони зробили виняток. Та ви й самі, напевно, добре розумієте, чого хоче ваша кішка по інтонації її «висловлювань» на вашу адресу.
У кішок може бути алергія на людей
За оцінками, кожна двохсота кішка страждає від алергії з симптомами астми у вигляді кашлю і проблем із диханням. Де джерело алергії? У людях. Людську лупу називають основною причиною котячої астми, крім того, є й інші подразники, наприклад, сигаретний дим. Якщо ви курець, то не дивуйтеся, що ваш вихованець багато кашляє або хрипко нявкає.
Чому деякі кішки обожнюють котячу м’яту
Ви коли-небудь відчували себе наркодилером, коли ваша кішка бачить, як ви витягуєте котячу м’яту? Для доброї частини цих тварин котяча м’ята нагадує щастя в трав’яній формі, в той час як інша частина не реагує на неї взагалі. Ген, який робить кішок чутливими до цієї рослини, є спадковим, і це реакція на хімічну речовину нефталактон.
Їхній мозок на 90 % схожий із нашим
Виявляється, на біологічному рівні коти можуть мати невелику перевагу над собаками (головне, щоб собаки про це не знали). Дослідники змогли виміряти кількість нейронів у тій частині мозку кішки та собаки, яка відповідає за вирішення проблем і обробку інформації. У кішок 300 мільйонів нейронів, у собак — лише 160 мільйонів. Крім того, у кішок структура мозку така ж зморшкувата і складчаста, як і у людини.
Самки — правші, а самці — лівші
Психологи з Королівського університету в Белфасті захотіли дізнатися, яка у котів лапа провідна, тому вони дали 42 котам різної породи для випробування банку з кормом. У тесті брали участь 21 кіт і 21 кішка. У результаті 20 самців виявилися лівшами, а 21 кіт — амбідекстром (і правша і лівша одночасно). Із самочок 20 були правші, і одна проявила себе як лівша.
У кішок буває деменція, як і у людей
Мало того, що їхні мізки виглядають як наші, але вони ще і старіють, як ми. Когнітивна дисфункція трапляється у багатьох літніх кішок, і, як правило, вона починає розвиватися приблизно в 10 років. Стан прогресивно погіршується, і симптоми схожі з симптомами, що спостерігаються у людей із деменцією.
Деякі кішки змінюють колір залежно від температури
Сіамські кішки (та їхні близькі родичі) мають ген-модифікатор під назвою «сіамський алель», який активується тільки теплом. Коли температура піднімається, забарвлення світліє. Тому більш холодні частини тіла сіамської кішки (ніс, вуха, лапи) зазвичай темні, а інша частина їхнього хутра залишається світлою. Ось чому вони народжуються білими. Коли кошенята в утробі, то тепло не дає їхньому колірному гену активуватися. Коли вони потрапляють у прохолодне повітря, то починають забарвлюватися.
У радіусі якої території зазвичай гуляють коти?
Університет штату Іллінойс провів дворічне дослідження, в якому брали участь 42 кішки з радіопеленгаторами, які відстежували їхній рух. Кіт Стьюї володів найбільшою «домашньою територією» в 5,5 квадратних кілометрів, враховуючи міські вулиці і сільські поля. Він навіть, здавалося, знав, для чого потрібні світлофори. Потрібно відзначити, що у всіх тестованих котів і кішок був будинок, але їх випускали гуляти самих по собі.
Чому коти муркочуть?
По-перше, коли вони задоволені, а точніше намагаються донести до нас думку, що їм подобаються погладжування або лежання на ваших колінах. По-друге, коли вони не дуже задоволені, поранені або налякані. Кішки видають ці звуки на частоті 25-27 герц, яка, як було виявлено, сприяє загоєнню травм. Саме тому кішки часто лягають поруч із травмованим побратимом і муркочуть, намагаючись допомогти.