Яке свято у справжнього дачника обходиться без власних заготовок? Солоні огірочки і грибки, мариновані помідори, домашня кабачкова ікра, всілякі варення і компоти здатні перетворити будь-який, навіть не найщедріший стіл на делікатеси, інформує Ukr.Media.
Велика частина заготовок зазвичай з’їдається вже в перший рік після консервації, але деякі банки можуть стояти в підвалі або в холодильнику роками, і вже не знаєш, чи можна їх їсти чи давно пора викидати.
Відразу варто провести важливий вододіл. Якщо мова йде про варення з кісточкових культур (звичайна і повстяна вишня, слива, абрикос), то його потрібно обов’язково з’їсти протягом першого року. В іншому випадку синильна кислота може вкрай негативно позначитися на здоров’ї.
З рештою заготовок простіше:
- Слідкуйте, щоб на внутрішніх частинах металевих кришок не було плям іржі.
- Якщо кришки роздуті, заготівлі вживати в їжу не можна.
- Зверніть увагу на розсіл. Він повинен бути абсолютно прозорим.
- Будь-яка цвіль, навіть розташована тільки у верхній частині банки, це вже привід повністю відмовитися від заготовки. Якщо захочете її все-таки з’їсти, важливо не тільки зняти видиму оку зіпсовану частину, але і захопити нормальну з вигляду основу.
Якщо описаних вище порушень не виникає, герметично закриті банки з консервацією цілком можна вживати в їжу і далі. Тим більше, що рік на рік не доводиться. Раптом наступні кілька років виявляться неврожайними? У Вас буде гарне підстрахування на цей випадок.
Щоб надмірно не переживати щодо прострочення, просто не зберігайте на вигляд нормальні домашні заготовки навіть у відповідних умовах більше 3-4 років, а варення і компоти з кісточкових культур — більше 1 року. Також візьміть за правило підписувати дату консервації, щоб потім не заплутатися, що і коли робилося.