Вчені з Університету Іллінойсу з’ясували, що кофеїн може компенсувати певну частину негативних наслідків ожиріння. Мова йде про вироблення тригліцеридів, скорочення запасу ліпідів у жирових клітинах, уповільнення збільшення у вазі, інформує Ukr.Media.
Вчені провели дослідження на лабораторних щурах, яких годували витягнутим з чаю мате кофеїном і продуктами, що складаються на 15 % з білка, на 45 % з вуглеводів, на 40 % з жиру. Піддослідні набрали на 22 % менше жирової тканини і на 16 % менше ваги, ніж їх родичі.
Чай мате — це трав’яний напій, багатий на фітохімічні речовини, флавоноїди і амінокислоти, який вживається у якості стимулятора людьми у південно-східних країнах Латинської Америки. Згідно з дослідженням, опублікованим у виданні Functional Foods, кількість кофеїну на порцію напою коливається від 65 до 130 міліграмів у порівнянні з 30-300 міліграмами речовини у чашці завареної кави.
“Беручи до уваги отримані дані, можна стверджувати, що чай мате і кофеїн можуть розглядатися як засоби проти ожиріння. Результати цього дослідження рівнозначні для людей. Залишилося виробити стратегію боротьби із зайвою вагою і метаболічними розладами”, — розповіла Ельвіра Гонсалес де Мехія, співавтор роботи і директор відділу наук про харчування.
Щоб визначити механізм дії, вчені провели дослідження клітинних культур. З’ясувалося, що незалежно від джерела кофеїн зменшував накопичення ліпідів у жирових клітинах на 20-41 %. Усі види речовини знижували експресію у генах Fasn і Lpl, сприяючи скороченню вироблення тригліцеридів у печінці.