Рекордний обвал курсу долара в Україні призупинився, згідно з офіційним курсом, він подорожчав на 5 копійок
Експерти обережно беруться робити прогнози на грудень. Але все ж очікують, що курс гривні в кінці року може трохи ослабнути, як це зазвичай відбувалося.
В цей період на валютний ринок потрапляє багато гривні, зокрема, у вигляді соціальних виплат, розрахунків після завершення контрактів.
“Існує ймовірність, що ті додаткові кошти, які громадяни отримають у грудні, будуть пущені на поточне споживання та подарунки до свят. Попит на валюту може збільшитися, якщо зростуть покупки імпортних, як правило, непродовольчих товарів”, – уточнює аналітик Євгенія Ахтирко.
У свою чергу директор департаменту казначества одного з банковАнтон Коваленко вважає, що у грудні основний курсовий коридор складе 23,7-24,5 гривень/долар.
Також наголошується, що в грудні може спостерігатися незначна девальвація, якщо активізуються імпортери, допускає аналітик Олександр Мартиненко з ICU. Також, за його словами, не виключено, що іноземці будуть менше цікавитися гривнею з метою скуповування ОВДП. Крім цього, аграрні експортери можуть зменшити обсяги продажу валюти.
Додатковим чинником ослаблення гривні може стати репатріація дивідендів великими українськими компаніями, вважає Мартиненко. У такому разі, за оцінками аналітика, курс гривні на кінець 2019 року може ослабнути до 25-25,5 гривень/долар.