Український медійний простір переповнений військовими «експертами». За їх словами, росія ось-ось розвалиться, у путіна — рак, критична фаза війни пройдена, Україні лишається тільки насолоджуватися Перемогою…
Але важкі бої тривають. Кожен день рашисти забирають життя найкращих українців. Попереду багато випробувань для нашого народу. Попереду — запеклі битви за наше майбутнє.
Тому й дивно бачити серед адептів післязавтрашньої Перемоги Кирила Буданова, начальника Головного управління розвідки. Чому він почав виконувати роль Арестовича-заспокійливого зразка минулого року? Бойовий генерал. Стратег. Неодноразово особисто брав участь у складних операціях. Тепер для всієї країни він — провидець, хоча насправді — популіст.
Ба більше: Буданов чомусь присвоює всі досягнення спеціальних операцій своєму управлінню: підрив Кримського моста, ліквідацію зрадників та одіозних російських воєнних злочинців… Хоча на справді, за такими акціями зазвичай стоїть СБУ. Це підтверджує журналіст Юрій Бутусов:
«Стосовно, наприклад, диверсійної роботи, то переважна більшість успішних (підкреслюю — успішних) операцій у ворожому тилу та в РФ у нас здійснюється силами СБУ. І Кримській міст, і за кількома виключеннями усі найбільш гучні диверсії за останні місяці. А не ГУР, на жаль».
Також треба відзначити, що Буданов на сьогодні — лідер за кількістю інтерв’ю. За останні місяці їх вийшли — десятки. Він випереджає Залужного, Сирського, Малюка та інших військових керівників разом узятих. Що це? Післявоєнні плани на політичну кар’єру? Ніхто нікому не забороняє йти в політику. Але чи на часі це, коли ворог ще сильний і виношує плани щодо знищення нашої держави?
Ми не применшуємо досягнення ГУР і генерала Буданова особисто. Але зауважимо: тільки разом, без зайвої публічності, наші сили оборони й спеціальних операцій здатні бити ворога. Їх ефективність оцінять історія та наші нащадки. А зараз головне — згуртуватись і робити все, аби росія повернула наші території та перестала бути загрозою для нашої державності. І для цього нам знадобляться не «два-три тижні», а тривалий період кропіткої командної роботи.