Ви і справді думали, що Коболєв дбатиме про наше благополуччя? Нехитра газова арифметика доводить, що ні. Про це пише директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України Валентин Землянський. Далі прямим текстом:
Дивлюся я всі так засмутилися, хвилюються. Мовляв Нафтогаз намалював на сайті ціну на газ для тепловиків без ПДВ 7.33 грн куб. А з ПДВ – виходить дорожче, 8.80 грн куб. На дві гривні, ніж Нафтогаз буде постачати населенню. І таке обурення прокотилося і покотилося. У мережу.
Ну, чесне слово. Ви думали, що Коболєв піклується про наше з вами благополуччя. Зараз. Тримай кишеню ширше. Я вам нагадаю, що коли вся офісно-президентська і прем’єрська рать сильно перейнялася цінами і тарифами на газ, був перший варіант постанови з ТКЕ. Коли газ для населення і ТКЕ за однією ціною. А потім тепловики зникли. Здогадуєтеся чому? Тому що математика цариця наук і полів.
Поставки газу для ТКЕ в час, що залишився до кінця холодів – це близько 3 млрд кубів. Так на 2 гривні. Скільки? Правильно, Разом 6 млрд гривень (будемо вважати що ціна за ПСО збережеться до кінця березня, тому що поки немає ніяких передумов для її зниження в ЄС).
А тепер населення. У минулому році населення в січні-березні спожило також 3 млрд кубів. Але, прямі поставки НАК населенню коливаються десь в межах 5-10% споживачів. Тобто із засіків Андрія Володимировича населенню піде максимально 300 млн кубів (а то і менше) за фіксованою самим же товаришем Коболєвим ціною 6.99 грн куб для всіх і 6.86 для самого НАК. Тобто недоотриманий прибуток від продажу цього газу складе 600 млн. гривень.
6 млрд мінус 600 млн = 5.4 млрд гривень грошового потоку з ринку в плюс вічно страждаючому від збитків Нафтогазу. Ну, на премії там всілякі і підвищення окладів.
І вишенька на торті. Все це відбувається на тлі підписання Меморандуму з заходами щодо фіксації тарифів на тепло. А тому якщо десь прибуде, то десь обов’язково убуде. Оскільки чіткого механізму погашення різниці в тарифах на тепло немає, значить убуде або з споживачів, або з місцевих бюджетів. Ну або ми і далі продовжимо проводжати систему централізованого постачання в останню путь.
Відзначимо, що розмови про кандидатуру глави НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва на пост прем’єр-міністра ходять давно.
Після зміни влади за Коболєва агітував навіть Ігор Коломойський. Але прем’єром тоді став Олексій Гончарук.
Зараз кандидатура Коболєва знову спливла з урахуванням чуток про те, що українці наполягають на зміні Кабміну і формуванні “уряду реформаторів”.
У прес-службі “Нафтогазу” виданню відповіли, що пропозиція очолити уряд керівнику компанії “не надходила”.
Співрозмовник “Страны” в керівництві однієї з фракцій у коментарі “Стране” сумнівається, що Банкова буде рухати в прем’єри Коболєва.
“Коболєв не ходитиме до Єрмака кожен день з доповіддю. Тому якщо і будуть міняти прем’єра, то на фігуру зі слабкою політичною вагою – на кшталт Чернишова, Лещенко або Шевченко”, – говорить джерело.