Водоканали України допускають відключення електроенергії через зростання цін на новому ринку.
Про це повідомила Ольга Бабій, голова Асоціації водоканалів України, передають “Факти”.
Українські водоканали допускають їх відключення від систем енергозабезпечення тепловими електростанціями, які займають монопольне становище на новому енергоринку, де з моменту його запуску ціни зросли на 20-25%.
“Найголовніше, щоб в опалювальний сезон (навіть якщо не будуть коригуватися тарифи на тепло і воду) електрики не відключати електроживлення теплокомуненерго і водоканалам, оскільки це буде повторення алчевської трагедії”, – сказала вона.
За її словами, з липня, коли запрацювала нова модель ринку електроенергії, витрати водоканалів на електроенергію зросли в цілому на 25%.
“Ми бачимо, що зараз середня ціна для водоканалів становить близько 2,40 грн за кВт-год, а по західним областям України навіть доходить до 2,50-2,60 грн”, – зазначила Бабій.
Крім того, як зазначила глава Асоціації, основне споживання електроенергії у водоканалів відбувається, коли люди приходять додому і включають крани, користуються каналізацією, а також вранці.
“Мені здається, що в деяких випадках утворюється штучний дефіцит для того, щоб теплова і газова електроенергію продавали значно дорожче”, – підкреслила вона, додавши, що всі ТЕС в Україні знаходяться під монопольним контролем приватного холдингу ДТЕК.
За словами, Віталія неохайно, генерального директора КП Аульський водовід, новий ринок є недосконалим.
“Виникають проблеми з дефіцитом пропозиції на ринку на добу вперед. В дану ситуацію має втрутитися держава, чому на ринку в добу вперед і на всередині добовому ринку спостерігається дефіцит електроенергії від постачальників електроенергії”, – сказав він.
Як зазначив керівник підприємства, з липня ціна на електроенергію для КП Аульський водовід збільшилася на 22%.