Верховна Рада України, яка зробила правки до законопроєкту «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України», проголосувала в другому читанні і за проєкт закону, що змінює законодавство, що стосується вищої освіти.
Є в ньому положення, що стосуються як вузів, так і студентів з абітурієнтами, повідомляють у Міносвіти.
Зокрема, законом виключається поняття «диплом державного зразка» – вищі навчальні заклади будуть видавати документи за зразком, затвердженим власною вченою радою. Правда, лише за освітніми програмами, акредитованим Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.
Виявлення плагіату, фабрикації або фальсифікації даних в студентських роботах може стати підставою для скасування рішення про отримання ступеня вищої освіти.
На першому (бакалаврському) рівні передбачається застосування технологій зовнішнього незалежного оцінювання, використання їх для прийому на наступні рівні, а також для атестації здобувачів вищої освіти.
Під час вступної кампанії вищі навчальні заклади можуть ввести додаткових механізм відбору – мотиваційні листи, за які абітурієнт зможе отримати додаткові бали.
Також закон передбачає укладення договору з поданими як на контракт, так і на бюджетну форму навчання, де пропишуть права і обов’язки студентів і вищих навчальних закладів. А в контрактах з керівниками вузів обов’язково пропишуть цільові показники ефективності (KPI), терміни їх виконання та механізмами перевірки.
Деякі зміни відбудуться і в структурі вузів. Відокремлені структурні підрозділи не можна буде створювати в Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі, а ті, які зараз працюють, повинні бути реорганізовані або закриті до 1 липня 2021 року.
Тепер документ має підписати президент України.
Як раніше повідомлялося, парламент підтримав законопроєкт про державну підтримку Національної скаутської організації «Пласт»