Звістка

Новини України та світу

  • УКРАЇНА
  • CВІТ
  • БЛОГИ
  • CУСПІЛЬСТВО
  • ПОРАДИ
  • РІЗНЕ
  • Home
  • УКРАЇНА
  • Щойно! Суддів викрили – олігархи не чекали: “Остання крапля”. Зеленський не відступить – замінити всіх

Щойно! Суддів викрили – олігархи не чекали: “Остання крапля”. Зеленський не відступить – замінити всіх

admin
09.11.202009.11.2020 No Comments

На тлі назріваючої конституційної кризи, яка все більше турбує партнерів Києва у Вашингтоні і Брюсселі, і ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС, президент України Володимир Зеленський демонструє зростаюче прагнення боротися з хабарництвом.

Саме такі обіцянки і привели його до влади. Зокрема, зараз комедійний актор, що перетворився в відважного борця з корупцією, зайнятий відображенням того, що він назвав «атакою» на Україну і її демократичні цінності – мова йде про низку рішень Конституційного суду, які фактично зруйнували антикорупційне законодавство України, зазначає Генрі Ст. Джордж в колонці для EUreporter.

Передаємо його слова прямим текстом:

Зеленський описав протистояння з Конституційним судом як “боротьбу за душу і майбутнє нашої нації”, і дав ясно зрозуміти, що він готовий зробити рішучі кроки для продовження боротьби з корупцією і російським впливом, аж до спроби замінити весь склад Конституційного суду.

Це радикальна пропозиція є реакцією на постанову суду від 28 жовтня про скасування, серед іншого, обов’язкового і прозорого декларування активів для державних службовців, яке було важливою частиною Української антикорупційної архітектури, з такими зусиллями вибудуваної після Майдану.

Зеленський і антикорупційні активісти вважають цю постанову Конституційного суду останньою краплею в серії систематичних нападок на українські антикорупційні інститути.

На думку однодумців Зеленського, поштовх до цього рішення було дано «проросійськими політиками і депутатами, пов’язаними з впливовими олігархами, які хочуть зруйнувати відносини Києва з МВФ і ЄС».

Дійсно, хоча Зеленський і деякі з його найближчих соратників, зокрема, глава Служби безпеки Іван Баканов, дистанціювалися від олігархічних мереж і російського впливу, довгий час домінували в українській політиці, цей хід Конституційного суду нагадує про важку боротьбу, яка ще належить команді Президента, щоб позбутися від залишків корупції в системі державного управління.

Через скандальне рішення Конституційного суду, тисячі протестувальників вже вийшли на вулиці Києва, і за словами Зеленського – ця криза може призвести до кровопролиття, якщо не буде вирішено найближчим часом.

Згідно з даними, нещодавно опублікованими СБУ, у 2020 році було порушено близько 510 справ про корупцію, а 143 державних чиновника було звільнено за хабарництво. У квітні розслідування СБУ виявило «неспростовні докази» того, що генерал-майор Валерій Шайтанов збирав інформацію для російської розвідки і погодився спланувати теракти на українській території в обмін на 200 000 доларів і російський паспорт. А на початку жовтня СБУ заблокувала кілька мереж проросійських ботів, які намагалися дестабілізувати країну напередодні місцевих виборів.

Українська служба безпеки поступово завойовує довіру своїх західних колег, про що свідчить недавня зустріч Зеленського і Баканова з главою МІ-6 Річардом Муром. На зустрічі обговорювалися різні питання – від російської агресії до важливості підтримки незалежної журналістики в Україні, де ряд основних медіа-каналів і раніше контролюються олігархами.

Не схоже, що протистояння між антикорупційними активістами і судом йде на спад, – адже на черзі розгляд ряду інших звернень проросійських депутатів, і цілком ймовірно, що буде анульований Антикорупційний суд України, одне з основних досягнень Києва в боротьбі з хабарництвом.

Серйозний конфлікт інтересів суддів Конституційного суду лише підкреслив, що необхідно систематично виявляти випадки впливу на суддів з боку Москви і олігархів. Якщо така організація як СБУ, яка колись була під повним контролем Росії і корупціонерів, може перетворитися в надійного партнера для європейців завдяки новому керівнику, що не є “продуктом системи”, то і у судової влади в Україні ще є надія, як би глибоко ні вкоренилися там звичка отримувати особисту вигоду і залежати від Росії.

Джерело

Навігація записів

Лікар Богомолець: “Якщо ви зaрaзuлися кoвiдoм, вдома обов’язково повинні бути ці дві речі, вони вам допоможуть..”
Зеленський: Я народився в російськомовній сім’ї, пішов до школи. І є одна річ про яку я жалію до сьогодні..

Related Articles

Із новорічним посланням до українців звернувся п’ятий президент Петро Порошенко.

admin
01.01.202601.01.2026 No Comments

Офіційно розпочато виробництво балістичної ракети «Сапсан». Мінськ, Тула, Москва приготуватись

admin
12.12.202512.12.2025 No Comments

Помер український народний співак Степан Гіга у віці 66 років

admin
12.12.202512.12.2025 No Comments

Залишити відповідь Скасувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright 2018. All rights reserved | Theme: OMag by LilyTurf Themes