В Україні відкриють школи з 1 вересня, і навчальний процес планують почати в звичайному режимі. Однак в регіонах зі складною епідеміологічною ситуацією – входять до “червону зону” – навчальні заклади залишаться закритими.
Про це заступник голови МОЗ та головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко розповів в ефірі телеканалу “Україна 24”.
Він запевнив, що тотального закриття шкіл на карантин в Україні не буде.
Якщо ж в районі або місті зафіксують збільшення показників захворюваності коронавірусів, що окремі навчальні заклади на місцевому рівні будуть закривати на певний період часу – до поліпшення ситуації.
“Червона зона” у цих районах – це не буде щось надзвичайне. Ми вже знаємо, що таке епідеміологічний поріг – умовний епідпоріг не такою, якою завжди був для грипу та інших сезонних захворювань “, – заявив Ляшко.
Заступник голови МОЗ зазначив, що в Україні в областях щорічно закриваються школи через підвищення захворюваності на грип та грипоподібні захворювання, тому вже вироблена чітка методологія.
Також Ляшко розповів, на яку систему карантину через COVID-19 переходить Україна, і що означає введення різних “зон”.
“Червона – це жорсткий карантин, який у нас діяв в кінці березня – початку квітня. Зелена, жовта і помаранчева” зони “- легкі зони, де певну діяльність обмежують, але не закривають повністю. Тобто там, дотримуючись протиепідемічних вимоги, будуть працювати сфери економіки “, – пояснив він.
При високому рівні захворювань коронавірусів школярі повернуться на дистанційне навчання, а при середньому рівні – навчання буде змішаного типу.
Також у МОЗ представили основні рекомендації для проведення навчального процесу в період карантину: дотримання соціальної дистанції, використання засобів індивідуального захисту (маски, САНІТАЙЗЕР), скасування масових заходів та екскурсій, проведення зборів педагогічних колективів в дистанційній формі, запобігання скупчення великої кількості людей, розмежування потоків школярів в залежності від їх віку.
З 1 вересня окремі види занять в навчальних закладах проводитимуть на свіжому повітрі. Люди з групи ризику з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, цукровий діабет можуть тимчасово перейти на екстернат або дистанційне навчання.