З продовженням дії пенсійної реформи, багато українських пенсіонери можуть зіткнутися з неприємними сюрпризами вже після Нового року. Більш того – деяким громадянам доведеться працювати довше заради того, щоб отримати статус «пенсіонер», повідомляє РБК-Україна.
Так, з 2018 року почав збільшуватися термін страхового стажу, який необхідний для виходу на пенсію. Щорічне збільшення необхідного стажу триватиме до 2028 року. Так, вже в 2020 році для отримання права на пенсію за віком, українці повинні будуть мати як мінімум 27 років страхового стажу. До початку дії реформи, в 2017 році для отримання пенсії за віком вистачило б 15 років стажу. До речі, мається на увазі не загальний трудовий стаж, а тільки той, під час якого працівник відраховував пенсійний внески із зарплати.
Друга зміна – закінчується «пільговий період» для жінок, згідно з яким вони мали право вийти на пенсію до досягнення 60 років.
Проте, як ми вже з’ясували, не всі 60-річні можуть претендувати на отримання пенсії за віком. Тим, хто не дотягнув до необхідних 27 років страхового стажу, доведеться попрацювати ще 3 роки – в 63 роки необхідний стаж всього в 17 років. До речі, цей норматив також буде збільшуватися – наприклад, в 2023 році 63-річним необхідний буде страховий стаж уже в 20 років. 65-річним у 2020 році необхідно буде мати 15 років страхового стажу. У разі, якщо його все одно бракує, доведеться працювати далі. Крім того, можна розраховувати на отримання соціальної допомоги в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних.