Ухвалення закону щодо заочного кримінального переслідування забезпечить справедливість і невідворотність покарання за злочини проти Майдану.
Про це генеральна прокурорка Ірина Венедіктова написала у Фейсбуці.
“Заочному кримінальному переслідуванню – бути!”, – наголосила Венедіктова і подякувала Верховній Раді за ухвалення закону.
“14 статей Кримінального процесуального кодексу змінено, щоб забезпечити справедливість і невідворотність покарання за масові злочини проти Майдану під час Революції Гідності, економічне знекровлення держави через розкрадання її майна, за зраду інтересів України, за воєнні злочини. Більшість підозрюваних в таких злочинах залишили територію України і втекли на окуповані території чи до країни-агресора, щоб уникнути кари за свої дії. Тепер ми зможемо їх притягувати до відповідальності”, – написала Венедіктова.
За її словами, ці зміни потрібні не тільки прокурорам і слідчим, їх чекали родини героїв Небесної Сотні, сім’ї загиблих захисників.
“Руки закону можуть нарешті дотягнутися до ватажків та учасників підконтрольних РФ незаконних збройних формувань. Серед найбільш відомих – бойовики з позивними “Бєс” та “Стрєлков”, які вчиняли розправи над полоненими в окупованих містах Донеччини. Відповідатимуть за тортури в донецькій в’язниці “Ізоляція” і ті, хто мордував і знущався з українців у цій катівні. Ми можемо сподіватись на заочний судовий розгляд щодо тих, хто веде агресивну війну проти України – російських генералів, зокрема причетних до організації Дебальцівського та Іловайського котлів, збройного захоплення півострова Крим”, – заявила генпрокурорка.
Венедіктова підкреслила, що нові норми дозволять рухатися далі в рамках спеціального розслідування в зупинених кримінальних провадженнях, зокрема щодо підозрюваного у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів, серед яких вбивство журналіста В’ячеслава Веремія. Ця особа з червня 2014 року перебуває в міжнародному розшуку, а нині є “штатним радником” кількох так званих “міністрів уряду ДНР”.
Окрім того, вона зауважила, що закон дозволить антикорупційним органам притягнути до відповідальності осіб, причетних до топ-корупції за часів президентства Віктора Януковича і тих, які перебувають у санкційних списках Євросоюзу.
“Тепер завдання правоохоронців – в рамках спеціального досудового розслідування та заочного судового розгляду відповісти на запит суспільства на справедливість, якої воно чекає від 2014 року”, – підкреслила Венедіктова.