Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова запевнила, що жодних планів щодо відновлення розслідування проти української енергетичної компанії Burisma немає. Про це вона сказала у коментарі агентству Reuters.
«Все, що могли зробити прокурори, вони зробили. Я не бачу можливості (або) необхідності повертатися до цих справ», — заявила Венедіктова.
Нагадаємо, у 2019 році на розслідуванні проти Burisma під час розмови з президентом України Володимиром Зеленський наполягав тодішній глава Білого дому Дональд Трамп.
Дане прохання було пов’язане з тим, що у 2014 -2019 роках до складу ради директорів компанії входив син його головного суперника на виборах 2020 року Джо Байдена. Трамп стверджував, що Хантер Байден нібито замішаний у корупції і просив відкрити проти нього в Україні кримінальну справу.
Після скандалу, що розгорівся у зв’язку з цим, щодо Трампа була розпочата процедура імпічменту, однак у підсумку йому все ж вдалося зберегти президентське крісло.
12 червня 2020 року за передачу $6 млн керівникам НАБУ і САП затримали першого заступника начальника податкової служби Києва Миколу Ільяшенка та директора з правових питань компанії Burisma Андрія Кічу.
За версією слідства, хабар хотіли дати за закриття кримінальної справи проти власника компанії Миколи Злочевського. В рамках розслідування кримінального провадження йому повідомили про підозру.
Колишній міністр екології Злочевський виїхав з України у кінці 2014 року, після того як отримав статус підозрюваного у справі про незаконне збагачення. У січні 2015 року ГПУ оголосила його у розшук. Восени 2016 року зі сайту МВС була знята інформаційно-статистична картка про розшук екс-міністра.
Варто зазначити, що Венедіктова, яка пропрацювала на своїй посаді трохи менше року, сказала, що хоче використовувати інший підхід до своєї роботи, ніж її попередники, які вона назвала “дуже політичними”.
Відповідаючи на питання про боротьбу з корупцією в Україні, Венедіктова відкинула побоювання з приводу того, що незалежність Національного Антикорупційного бюро, відомого як НАБУ, була підірвана після того, як уряд розробив проєкт нового закону про його статус, який, на думку бюро, завадить його здатності боротися з корупцією.
“НАБУ зараз є незалежним органом і в майбутньому буде незалежним органом”, – сказала Венедіктова.