Очільник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що на Донбасі може спалахнути широкомасштабний конфлікт. На його думку, це може статися, “якщо Росія не зупиниться у своїх апетитах”.
Тому це – питання не лише українське й навіть вже не європейське. Таку думку Кравчук висловив в ефірі одного з українських телеканалів.
Саме тому, переконаний очільник української делегації в ТКГ, до перемовин щодо Донбасу варто долучити США. Вже ведуться відповідні консультації, проте наразі ще не мовиться про публічні заяви.
Кравчук припустив, що Росія може заблокувати можливу участь США у переговорах в нормандському форматі. Проте в такому випадку з’явиться питання щодо того, які в неї на це підстави.
“Росія не може просто сказати, що не хоче, вона має надати аргументи. Це дуже важливо – якими вони будуть. Власне, для нас вкрай необхідно це питання поставити на порядок денний”, – наголосив він.
“Які будуть форми вирішення – це вже процес роботи, процес узгодження. Але я переконаний, що США мають брати участь у цьому питанні” – наголосив Кравчук.
За словами Кравчука, Росія не зацікавлена у досягненні миру на Донбасі. “Тому ми – у глухому куті. Виходячи з цього, Україна, Німеччина та Франція ініціювали новий план дій”, – зауважив він.
Як пояснив української делегації в ТКГ, наразі цей план перебуває на опрацюванні у Росії. Попри це, Кремль мовчить й навпаки інколи подає сигнали, мовляв, ніякого плану вони не бачили.
“Президент Зеленський сказав, якщо так буде і далі, аби зрушити ситуацію з місця він ініціюватиме зустрічі з кожним членом нормандського формату окремо” – підсумував Кравчук.
До слова, президент Володимир Зеленський має робити все можливе для досягнення миру на Донбасі, і якщо випаде шанс зустрітися з очільником Росії Володимиром Путіним – його треба використати.
Про це OBOZREVATEL сказав народний депутат від партії “Слуга народу” Олександр Качура, відповідаючи на запитання кореспондента про ймовірність особистої зустрічі поміж главами України та Росії, якщо в найближчому майбутньому не відбудеться діалогу в межах “нормандського” формату.
“Якщо ми обрали дипломатичний шлях і є тільки такий варіант розвитку подій, щоб зустрітись із кожним окремо (лідерами “нормандського” формату – президентами Франції, Росії та канцлеркою Німеччини. – Ред.), то цей шанс треба використовувати. Але всі перемовини мають бути виключно публічними. Щоб потім у суспільства не було ніяких здогадок і не розповсюджувалося ніяких фейків”, – уточнив Качура.