Національний банк України розіслав комерційним і державним банкам опис нових банкнот – 50 і 200 гривень з детальним описом купюр, а також плакатами, які будуть розміщуватися в банківських касах. Копія документа опинилася в розпорядженні “Країни”.
Національний банк України з 20 грудня 2019 року вводить в обіг банкноту номіналом 50 гривень зразка 2019 року. Розмір банкноти – (72х136) мм, переважаючий колір – світло-фіолетовий.
У центральній частині лицьового боку банкноти розміщено портретне зображення Михайла Грушевського і напис “Михайло Грушевський”. У верхній частині банкноти праворуч від портрета розміщено зображення малого Державного Герба України та напис “Україна”. У верхній частині поля водяного знака – напис “Національний Банк України”, під яким розміщена підпис глави Національного банку України і слово “Голова”.
Крім того, у лівого краю банкноти, в нижньому кутку, розміщені елементи для людей з ослабленим зором у вигляді кола темно-бірюзового кольору. У нижньому лівому кутку банкноти фіолетовою і темно-коричневої фарбами надруковано цифрове позначення номіналу “50”.
У центральній частині зворотного боку банкноти розміщено зображення будинку Української Центральної Ради, над яким розміщено напис
“П’ятдесят Гривень”. З двох сторін від будинку розташовані фігури робітника і селянки. Колір зазначених зображень переходить з коричневого в фіолетовий.
У правому нижньому кутку – зображення цифрового позначення номіналу “50” фіолетового кольору, зліва від якого розміщено рік затвердження зразка банкноти “2019”.
Банкнота надрукована на спеціальному тонованому папері. Можливо, папір не флуоресціює в ультрафіолетових променях і містить багатотоновий локальний водяний знак, захисну стрічку та захисні волокна.
З 25 лютого 2020 року вводять в обіг банкноту номіналом 200 гривень зразка 2019 року. Розмір банкноти – (75х148) мм, переважаючий колір – світло-рожевий.
У центральній частині лицьового боку банкноти розміщено портретне зображення Лесі Українки, напис “Леся Українка” та рядок з твору поетеси. У лівого краю банкноти, в нижньому кутку, також розміщені елементи для людей з ослабленим зором у вигляді двох паралельних вертикальних рисок коричневого кольору.
У центральній частині зворотного боку банкноти розміщено зображення В’їзний вежі Луцького замку, над яким розміщено напис “Двісті Гривень. Зазначені елементи дизайну виконані фарбою синього кольору.
Банкнота надрукована на спеціальному тонованому папері. Склад паперу по волокну-100% бавовни. Можливо, папір не флуоресціює в ультрафіолетових променях. Папір містить багатотоновий локальний водяний знак, світлий елемент водяного знака, захисні стрічки і захисні волокна.