Білий трюфель франківець Сергій Адамович знайшов у звичайному березовому лісі. Знахідкою викладач ПНУ і депутат обласної ради Сергій Адамович похвалився в мережі, передає “Курс”.
Село Уніж Івано-Франківської області, в березняку ледь помітний над землею”, – показав він рідкісний дорогоцінний гриб в групі “Гриби України”.
Попри інформацію про величезну вартість таких грибів, франківець каже, що продавати свій білий трюфель не збирався. Майже тиждень він вивчав знахідку.
“Довший час переживав, чи не “ложний” це трюфель, – той з часом чорніє всередині, а правдивий залишається світлим. Цей таки лишився світлим, нагадує мoзoк”, – розповів виданню Сергій Адамович.
Білий трюфель затятому грибнику Сергію Адамовичу трапився вперше. “Часто попадаємо на місця, інтенсивно зриті кабанами. Маємо підозру, що дики там вже всім цінним поживилися”, – жартує франківець.
Білі трюфелі занесені в Червону книгу як зникаючий вид. Легально збирати і продавати їх заборонено. На “чорному” ринку ціна на ці гриби стартує від 700 доларів за 100 грамів. Такі гриби літаками возять на острови, вертольотами доганяють яхти в морі – і красиво опускають кейс із трюфелем, розповів Укрінформу підпільний трюфеліст, котрий за тисячі євро продає багатіям карпатські білі трюфелі.
Цікаво, що білий трюфель ціниться більш високо на ринку, ніж знаменитий чорний. Цей гриб багатший за хімічним складом – має набагато більше мікроелементів. Це найсильніший афpoдизiак у світі, який тільки може бути.
Зараз у карпатського білого трюфеля триває період вегетації. Правильний трюфель залягає на глибині до 20 см, він виростає завдяки зв’язку з деревами, за коріння яких чіпляється. Від дерева він черпає воду і поживні речовини. Тому хороші трюфелі можуть з’явитися тільки біля здорових дерев. Ростуть вони колоніями і майже не рухаються – з року в рік на одному місці.
Трюфель любить південні схили, мішані ліси і відповідну вологість – інакше гриб себе некомфортно почуватиме й, відповідно, буде мати меншу якість і ціну.