Лікарка: Дістало, всі ви говорите про дорогу амерuканську мeдuцuну, але забуваєте про один дуже важливий момент…

0

Знаєте, всі так багато говорять про дорогу американську медицину, але ніколи не говорять про один дуже важливий момент. В медицині США вміють економити. І це робить доказова медицина. Ви будете здивовані. Декілька реальних прикладів. В нашій отоларингології є багато операцій з зашиванням шкіри. Пластика носа, наприклад. І щоб зашита шкіра швидше заживала потрібно накладати мазь.

Так ось, в Україні постійно призначають накладати на рани мазь Солкосерил, яка начебто завдяки крові телят покращу заживання. Насправді єдине важливе в цій штуці лише те, що це мазь. Все би нічого, якби один тюбик не коштував 180 грн.

В цей же час в Штатах, в таких самих ситуаціях призначають звичайний вазелін, який коштує 16 грн. І те і те — мазь. І те і те допомагає. Лише приставка зі словами «чарівна сиворотка» невиправдано збільшує ціну в десять разів.

Приклад другий. Доволі часто в Україні приходили пацієнти зі звичайним гайморитом, зі списком прописаних ліків з 10 препаратів. При чому в західному світі є два ефективних препарати — антибіотик та протизапальне. В наших же додають 3-4 препарати з бездоказовою дією. Такі як Синупрет, наприклад.

Рослинний препарат, якого немає в жодному протоколі. Все би нічого, якби ці таблетки не коштували 200 грн. Виходячи з цього, замість умовних 300 грн пацієнт викладає всі тисячу. Йому стає краще, бо він приймав антибіотик. При цьому Синупрет не зашкодив. Але і не допоміг.

Зараз в США спостерігаю принцип доказовості на кожному кроці. Лікарі тут постійно читають статті і постійно дискутують та покращують практики. На своїх з’їздах змінюють свої підходи керуючись опублікованими статтями. Кожен лікар базує свої призначення на ЕФЕКТИВНИХ ДОКАЗАНИХ наукою методах. Це визначає його професійність.

Знання — це сила. І ви будете здивовані, як знання вашого лікаря будуть економити вам цілі статки. А з якими випадками зустрічалися ви?

Ivanka Nebor

Загрузка...