Мінімальна пенсія в Україні підвищиться: Кабмін таки знайшов гроші..

0

Кабінет міністрів вніс зміни в бюджет Пенсійного фонду на 2021 рік у зв’язку з підвищенням мінімальної пенсії до 2600 грн з 1 грудня. Також збільшено видатки на фінансування підвищених пенсій військовослужбовцям, упроваджених постановою № 713 “Про додатковий соціальний захист деяких окремих категорій осіб”, а також на індексацію пенсійних виплат. Загальна сума додаткових “вливань” – 18,5 млрд грн.

Відповідний проєкт акта про збільшення бюджету Пенсійного фонду Кабмін ухвалив у середу, 6 жовтня. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання в YouTube. Мета документа – забезпечити “своєчасну і в повному обсязі” виплату пенсій в Україні.

“Це дозволить повністю покрити потреби (Пенсійного фонду. – Ред.) у зв’язку з плановим збільшенням пенсій із 1 грудня. Підвищення відбудеться у зв’язку з ростом мінімальної зарплати до 6500 грн. Відтак, мінімальна пенсія становитиме 2600 грн”, – заявив на засіданні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Водночас необхідно розуміти, що згідно із законом в Україні на мінімальну пенсію в розмірі 40% мінімальної зарплати можуть претендувати тільки ті, хто досяг 65 років і виконав вимоги щодо наявності страхового стажу. Відповідно, з 1 грудня мінімальна пенсія зросте не для всіх.

Вимоги до стажу становлять 35 років для чоловіків і 30 років для жінок. Якщо стажу менше, мінімальна пенсія розраховується з прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з урахуванням тієї кількості стажу, яку встиг заробити пенсіонер.

Як говориться в пояснювальній записці до документа, потреба Пенсійного фонду в додаткових коштах оцінили саме в 18,5 млрд грн. Під час розрахунків врахували перерахунки пенсій у 2021 році, зокрема доплати для деяких категорій. Крім того, необхідність у фінансуванні виникла через введення надбавок до пенсій військових. Зокрема, збільшення фінансування потрібно на покриття таких витрат:

  • щомісячні доплати до пенсій військовослужбовців, поліцейських та інших категорій осіб згідно з постановою № 713 – 5,3 млрд грн;
  • індексація пенсій відповідно до закону – 5,1 млрд грн. Ця сума врахована в загальному розмірі додаткових витрат Пенсійного фонду за рахунок власних доходів (12,5 млрд грн);
  • підвищення пенсій чорнобильцям – 0,7 млрд грн;
  • забезпечення мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю 1 групи в розмірі 2200 грн згідно з постановою № 748 – 0,1 млрд грн;
  • фінансування виплат особам з інвалідністю без поновлення довідки медично-соціальної експертизи (її дія автоматично продовжується на період карантину) – 2,7 млрд грн.

Покривати ці витрати планують за рахунок збільшення надходжень від сплати ЄСВ. Крім того, 5,7 млрд виділено з держбюджету за рахунок перерозподілу витрат, виділених Мінсоцполітики.

За матеріалами obozrevatel.cоm

Загрузка...
попередня стаття«У меня тоже было много, а сейчас у жены есть», – Голова фракції «Слуга Народу» Давід Арахамія, коментуючи офшори Зеленського…
наступна статтяГлава “Укроборонпрому” чотири рази підвищив собі зарплату: отримує сотні тисяч гривень