Перед пoдатковою доведеться прозвітувати навіть за свої квартири: всіх українців перевірять по-новом

0

В Україні з вересня 2022 року запровадять непрямі методи податкового контролю. При цьому звітувати доведеться навіть у разі продажу своєї квартири, яку раніше придбали за допомогою тіньового заробітку.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. «Податкова зможе запитати про походження грошей на придбання цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти або показати декларацію про амністію – вона буде змушена доплатити податок на витрати, які не може пояснити», – повідомив голова профільного комітету Ради Данило Гетманцев.

Якщо, наприклад, ви вирішите витратити накопичені за рахунок сірої зарплати гроші на покупку машини, податківці можуть запитати себе: звідки ви взяли такі гроші, і якщо відповіді не буде, донарахують 19,5% податку до зазначеної суми.

Тут також варто зазначити, що «сховатись» за розповідями про те, що накопичували протягом десятиліть з невеликого білого доходу, також не вдасться. Податкова база зберігає інформацію про всі білі доходи українців із 1995 року. Тому порівняти заробіток та накопичення можна за останні 27 років.

«На будь-яку транзакцію у вас має бути відповідь: чому вона відбувається.

Коли ви відкриваєте рахунок у банку, вас попросять заповнити анкету, зокрема, позначити, навіщо він вам потрібен, який обсяг операцій буде проходити по ньому, ваше фінансове становище», – пояснює радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я