Президент терміново знову вилітає в США! Борт готовий! В ООН вже наголосили, що це буде історичний крок для України

0

Президент України Володимир Зеленський наступного тижня відвідає США, зокрема він виступить в рамках сесії Генасамблеї ООН. Візит до Нью-Йорка запланований під час загальних дебатів на 76-й сесії Генасамблеї ООН, які пройдуть з 21 по 27 вересня.

Про це за підсумками засідання РНБО повідомив прес-секретар Президента Сергій Никифоров, передає кореспондент

«Вже офіційно, у понеділок розпочнеться візит Президента України до США. Володимир Зеленський братиме участь у Генеральній Асамблеї ООН, матиме там промову, а також матиме низку двосторонніх зустрічей з лідерами інших держав, представниками міжнародних організації, зокрема Генеральним секретарем ООН, представниками бізнесу та з українською громадою у США», — заявив прессекретар.

Повідомлялося, що можливість візиту президента Володимира Зеленського в США на Генеральну асамблею ООН опрацьовується, але остаточного рішення тоді не було.

«Можливість здійснення такого візиту зараз опрацьовується, але остаточних рішень ще немає, тому що формат участі в Генеральній асамблеї передбачає також можливість онлайн-виступів. Президенту важливо, щоб кожен його візит був змістовним та результативним, тому ми ухвалимо рішення про те, чи буде цей візит фізичним, чи це буде онлайн-участь президента в Генеральній асамблеї ООН», – заявляв Кулеба.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський перебував у США з візитом із 31 серпня до 3 вересня, 1 вересня в нього була зустріч із президентом Сполучених Штатів Джозефом Байденом у Вашингтоні. Підкреслимо, що перемовини тривали вдвічі довше, ніж було заплановано, аж дві години. Варто зазначити, для порівняння, зустріч президентів Порошенко і Трампа у червні 2017 році тривала всього 20 хвилин.

Політолог Володимир Фесенко заявив, «це означає, що обидві сторони були зацікавлені у змістовному обговоренні всього комплексу двосторонніх відносин – від безпекових тем до тематики реформ в Україні. Судячи з оцінок Зеленського розмова була відвертою, і по деяких питаннях сторони, скоріше за все (це моє припущення), мали дещо різні оцінки. Але спільних позицій набагато більше. Головне, що обидві сторони зацікавлені в подальшому розвитку стратегічного партнерства, про що свідчить і спільна заява про стратегічне партнерство двох країн»

Окрім того, Фесенко підкреслив, що сам термін «стратегічне партнерство» постійно лунає і фіксується у всіх підписаних документах. І про результативність візиту Зеленського можна судити з реакції Кремля, адже у них, наголошує пан Володимир, це викликало роздратування.

Далі він додав, що у другий день візиту відбулася і ціла низка інших важливих заходів: зустріч з представниками ділових кіл США, зустріч з членами Українського кокусу (групи підтримки) в Конгресі Сполучених Штатів Америки.

«Розвиток активних контактів з американським бізнесом – одна з цілей цього візиту, яка буде, зокрема, реалізовуватись і в його каліфорнійській частині. Дуже важливою була і зустріч з конгресменами. Хоча б тому, що багато обговорювалась конспірологічна тема про те, що візит Зеленського до Вашингтону був спеціально призначений на дату, коли Конгресс США буде на канікулах», – написав політолог.

Він зазначив, що не дивлячись на це, «друзям України в Конгресі США це не завадило перервати свої відпустки і зустрітися з Президентом України». Окрім того, це засвідчує, що Україна продовжує мати двопартійну підтримку в Конгресі США, зокрема і в протидії проекту «Північний потік – 2».

«Показово, що Президент Зеленський на цій зустрічі наголосив, що «Санкційний тиск на цей проект має бути збережений. Лише санкції США щодо «Північного потоку – 2» можуть стимулювати РФ до домовленостей та їх дотримання»», – зазначає Фесенко.

До слова, про Спільну заяву щодо стратегічного партнерства України і США. Це дуже змістовний і комплексний документ, який охоплює всі основні напрями двосторонньої стратегічної співпраці. Вважає Фесенко – політолог визначив пріоритетні напрямки.

«Пріоритет номер один – безпека та оборона, і особливо протидія російській агресії. Визначені конкретні напрями і форми співпраці у цій сфері», – написав він.

Окрім того, вже традиційно для США одним з головних пріоритетів є демократія, правосуддя та права людини, особливо реформування судової системи та боротьба з корупцією. Третій ключовий пріоритет – енергетична безпека і клімат. Ще два пріоритетних напрями співпраці – економічне зростання, а також протидія пандемії та гуманітарна допомога.

Загрузка...