“Слуги народу” пропонують обмежити виборчі права українцям з паспортами Росії

0

В Україні планують легалізувати подвійне громадянство. Втім, заради нацбезпеки на час окупації Росією українських територій, громадянам з паспортами РФ можуть обмежити певні виборчі права.

Таку думку в ефірі ток-шоу висловив нардеп Олег Дунда зі “Слуги народу”. Він відзначив, що в законопроєкті про легалізацію подвійного громадянства, який він подав разом з колегами, є подібна норма.

Обмеження для людей з паспортами Росії

Як розповів нардеп Олег Дунда, наразі планують громадян Росії позбавити права обіймати посади, бути обраними чи брати участь у виборах.

Ми з колегами пропонуємо на час окупації обмежити виборче право українських громадян, які додатково мають громадянство країни-агресора,
– сказав він.

Відповідний пункт зазначений у законопроєкті, який він та інші нардепи внесли на розгляд до Верховної Ради.

Дунда зазначив, що в міжнародній практиці вже були подібні випадки. Наприклад, Латвія у 1990-их заборонила особам, які брали участь у діяльності Комуністичної партії після 1991, обиратися в органи влади.

Нардеп сподівається, що легалізувати подвійне громадянство вийде вже найближчим часом, з урахуванням того що президент Володимир Зеленський і прем’єр Денис Шмигаль підтримують цю ініціативу.

Подвійне громадянство в Україні: головне

  • В Україні заборонене подвійне громадянство. Якщо громадянин добровільно набуває громадянство іншої держави, це є підставою для припинення громадянства України.
  • Втім, позбавити його може лише президент України, автоматично при отриманні паспорта іншої держави український паспорт не анульовується. Відтак в Україні порушили питання врегулювання цієї колізії.
  • Припускають, що в Україні є від 3 до 4 мільйонів громадян з подвійним громадянством. Найбільше з них мають саме російські паспорти.
  • Раніше Володимир Зеленський підписав указ, яким запровадив графу про подвійне громадянство у деклараціях.
  • У Верховній Раді 23 липня зареєстрували законопроєкт, відповідно до якого людину можуть позбавити українського громадянства, якщо та добровільно отримає російське.

За матеріалами 24tv.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я