Сьогодні! Суркіси у шоці, на кону – 350 мільйонів, “судова шобла” не врятує: жодної копійки. Прямо у суді

0

Велика Палата Верховного Суду призначила на 14 вересня розгляд справи про оскарження “Приватбанком” рішення за позовом компаній родини Суркісів, яка вимагає 350 мільйонів доларів від фінустанови.

Розгляд має відбутися у письмовому провадженні – без участі сторін.

14 вересня відбудеться чергове засідання Великої палати Верховного Суду по розгляду справи №757/7499/17 про оскарження ухвали про забезпечення позову компаній-нерезидентів, пов’язаних з братами Суркісами, на підставі якої іноземні компанії, пов’язані з сім’єю Суркісів, намагаються стягнути з банку майже 350 мільйонів доларів,– повідомили у “Приватбанку”.

У фінустанові додали, що зверталися до суду з клопотанням про надання можливості представникам банку взяти участь у судовому засіданні.

Нагадаємо, у червні Велика палата Верховного Суду мала провести перше засідання у справі. Проте, через лікарняний судді засідання не проводили.

Коротко про справу Суркісів і “Приватбанку”

Печерський районний суд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного “Приватбанку”. Головував на засіданні скандальний суддя Павло Вовк.

Суть позову – депозити на 250 мільйонів доларів та відсотки, які за ці гроші набігли від 2016 року, а це ще приблизно 100 мільйонів доларів. Цьому передувало те, що 2016 році НБУ визнав Суркісів “інсайдерами “Приватбанку” (по суті, співвласниками), тому депозити братів конвертували у капітал банку, а сам банк в результаті націоналізації став державним.

17 травня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ, за яким родина Суркісів мала стосунок до “Приватбанку”. Також суд скасував накази тимчасового адміністратора “Приватбанку”, які стосувалися рахунків фізосіб.

Зрештою родина Суркісів, а також пов’язані з ними особи, подали 42 позови проти Національного банку України. Ці справи розглядають і розглядали як в українських, так і міжнародних судах.

Зазначимо, що після перших підозр НАБУ менеджерам “Привату” часів Коломойського у криміналі на 136 мільйонів та на 8,2 мільярди гривень, їхні “господарі” вирішили активізувати свої судові процеси проти держави.

Мета – встигнути відіграти в корумпованих судах максимум для себе.

Ми в ЦПК вже неодноразово фіксували зашкварені суддівські рішення на догоду олігарху. Вважаємо, що “приватні судді Коломойського” мають бути не просто відомі країні.

Саме тому ми починаємо збирати інформацію про таких суддів, аналізувати їх неоднозначні рішення та будемо публікувати на окремому ресурсі. Сюди обов’язково увійдуть усі незаконні рішення ОАСК, якими судді намагалися знівелювати націоналізацію. Адже судді, які обслуговують олігархічні інтереси, така сама загроза державі як і сам олігарх, – йдеться у заяві Центру протидії корупції.

Далі ця інформація лягатиме в основу подань для майбутніх санкцій, які ми обов’язково будемо ініціювати, як в Україні, так і за кордоном.

Дієвість санкційного механізму США на собі вже відчули сам Коломойський та його родина, посіпака Дубінський, партійний покровитель Суркісів Медведчук і багато інших українських “діячів”. На черзі, судова шобла, яка їм допомагає, – пишуть у ЦПК.

Загрузка...
попередня статтяПів години тому це таки сталось! Путін терmіново пішов на самоізоляцію: вже відомо перші деталі
наступна статтяП0мерла учасниця шоу “МастерШеф” Стелла Клименко: їй було всього 30 років