Тepміново! МОЗ затвердив офіційний перелік протuпоказань до С0VID-ваkцuнації

0

Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою

МОЗ затвердив офіційний перелік медичних протипоказань до вакцинації від COVID-19. За оцінками, реальні протипоказання до вакцинації від коронавірусу мають не більше 1% населення.

Про це APnews пише з посиланням на заяву голови комітету ВР з питань охорони здоров’я Михайла Радуцького.

У списку – тромбоз з тромбоцитопенією, міокардит та імунодефіцит. Проте й у цих випадках протипоказані лише окремі види вакцин, а не всі.

За словами Радуцького, це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції. А також – застереження (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками.

Протипоказання також можуть носити характер постійних або тимчасових (у такому випадку у довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин, або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини – довідка не надається).

діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші);
при міокардиті та/або перикардиті є абсолютні протипоказання для вакцин мРНК (Pfizer/Moderna);

для осіб з імунодефіцитом рекомендовано вакцинацію з обережністю.
Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою. Довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада.

Дані про пацієнтів, яким дійсно протипоказана вакцинація, вноситимуться до електронної системи охорони здоров’я – українці зможуть згенерувати документ у застосунку «Дія».

“Звертаю увагу: у кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар! Будь ласка, не намагайтесь самостійно вирішувати, чи є ваш діагноз або симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації!”, – наголосив Радуцький.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я