Терміново! Одразу після призначення Стефанчука: вибори президента – вже у 2022 році! Наслідки у Раді вплинули

0

Ідею проведення дострокових виборів глави держави всерйоз розглядають в Офісі президента.

Цього тижня у Верховній Раді відбувалися значні зміни, які можуть вплинути на подальший розвиток події в Україні. Новим главою українського парламенту обрано Руслана Стефанчук. Відповідне рішення підтримали 261 депутат, з них 222 – члени фракції “Слуга народу”.

В свою чергу: екс-спікер Дмитро Разумков заявив в інтерв’ю, що чув від багатьох колег про ідею в команді Володимира Зеленського достроково провести президентські вибори Про це у себе в Facebook пише політичний аналітик Олександр Юсупов.

Експерт зазначає, обійшлося без особливих сюрпризів, наступником Разумкова став набагато більш лояльний до президента депутат, з яким Зеленський знайомий з молодості. Хоча, як і в випадку з голосуванням за відставку колишнього глави парламенту, в цей раз “Слуга народу” теж не змогла прийняти рішення самостійно, без депутатів з інших фракцій. Це свідчить про наявність в “Слугу народу” вже близько пари десятків депутатів, які є відданими Разумкова, а не Зеленському.

“Чи означає це неминучість швидкого розколу всередині партії? Сьогодні про це ще рано говорити, але через два роки або навіть один цей конфлікт точно може перерости в боротьбу за вплив і стати вкрай гострою проблемою для президента, особливо, якщо обидва політики захочуть брати участь в наступних виборах глави держави. А, коли вони відбудуться? Зараз вони заплановані на 2024-й рік, але, якщо Офіс президента дійсно розглядає можливість провести їх достроково, то призначення Стефанчук чудово вписується в таку ідею. Адже в разі позачергових виборів, Зеленському доведеться піти в відставку і тоді тимчасово виконуючим обов’язки глави держави стане спікер парламенту “, – зазначив Юсупов.

Він додає, в такій ситуації Зеленський, звичайно ж, вважатиме за краще передачу своїх повноважень на час якомога більш лояльному депутату, але точно не Разумкова, у якого є свої власні президентські амбіції. Крім того, перенесення виборів на більш ранню дату, швидше за все, не дасть Разумкова і іншим достатньо часу розвинутися, як конкурентоспроможним кандидатам. Отже, призначення Стефанчук істотно збільшує ймовірність проведення позачергових виборів президента України вже в наступному році.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я