Site icon Звістка

Терміновuй борт в Україну! Зеленський зміг: вперше в історії -надважлuвий візuт. Нарешті це сталося!

Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська прибули до Королівства Нідерланди з офіційним візитом.

Як написав глава держави у своєму Facebook, поїздка присвячена темі авіаційної підтримки України.

«Попереду як завжди предметні переговори з паном премʼєр-міністром Марком Рютте. Головне питання – F-16 для України, для захисту наших людей від російського терору. Стаємо сильнішими. Також на порядку денному Глобальний саміт миру, Формула Миру, притягнення держави-терориста до відповідальності», — повідомив Зеленський.

Як повідомлялось раніше, Нідерланди разом з Данією очолюють коаліцію винищувачів для України. Нещодавно ці країни офіційно підтвердили отримання від США схвалення на поставку літаків F-16 Україні.

Також відомо про те, що Україна отримає американські винищувачі F-16 після завершення навчання пілотів ЗСУ на цих західних літаках.

А вже 19 серпня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що навчання українських пілотів на F-16 «вже розпочалися».

Як заявив міністр, українські пілоти, інженери та техперсонал почали навчання для освоєння літаків, а також підвищують рівень знань англійської мови. Більше деталей він не розкрив, втім додав, що Нідерланди та Данія опікуються цим питанням.

«Оцей період підготовки у вигляді навчання буде витрачено на те, щоби продовжити проект щодо розуміння, коли ми матимемо літаки безпосередньо. А ще головне – скільки», — зауважив міністр.

До отримання Україною літаків західного виробництва залишається кілька кроків — тестування можливостей українських пілотів, тренування і політична згода.

Нагадаємо також про те, що раніше речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат відзначив, F-16 зможуть стати на захист України не раніше весни 2024 року.

Exit mobile version