Site icon Звістка

Цим людям давати вaкцину не можна! Ляшко назвав єдину причину, по якій українці мають право не вaкцинyвaтиcя

Учителі можуть не вaкцuнувaтuся від C0VlD-l9 у разі, якщо є обґрунтовані медичні протипокази, зафіксовані у медичній довідці.

Про це сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Коли ми говоримо про вчителів, ми говоримо, що вони будуть або відсторонені від роботи, або повинні вaкцuнyвaтuся. В наказі, який прописано, стоїть зірочка і говориться про обов’язковість вaкцuнaцiї, окрім обґрунтованих медичних протипоказів, коли не можна за станом здоров’я”, – заявив Ляшко.

Він пояснив, що таку довідка має видати сімейний лікар, вона передбачена в електронній системі охорони здоров’я.

Раніше Ляшко заявив, що медиків поки не вносять до переліку професій, вaкцuнaцiя від C0VlD-l9 для яких є обов’язковою.

“Медичних працівників наразі щeплeнo принаймні однією дoзoю вже близько 90%. Зараз ми дивимося, щоб внесення медиків до переліку обов’язкової вaкцuнaцiї не зменшило доступ до медичних послуг. Бо якщо ми відсторонимо, наприклад, двох-трьох реаніматологів від роботи, це будуть набагато гірші наслідки, ніж продовження їхньої роботи”, — сказав міністр.

Нагадаємо, в Україні вводять обов’язкову вaкцuнaцiю для працівників навчальних закладів, працівників міністерств, органів влади та місцевих державних адміністрацій.  Є спеціальні органи, які перевіряють, чи дійсно роботодавець відсторонив нeвaкцuнoвaнoгo працівника. Якщо цього не сталося, він може нести за це відповідальність.

Exit mobile version