“Тут не повинно бути ні жалю ні співчуттів”, – Кулеба анонсував Угорщині удар у відповідь

0

Дмитро Кулеба скасував свій візит в Будапешт через те, що Угорщина підпише з Росією новий договір про постачання газу в обхід української ГТС.

Напередодні в Будапешті прийняли неприємне для України рішення. Уряд Угорщини підпише з Росією новий договір про постачання газу в обхід української ГТС. Глава МЗС України Дмитро Кулеба зізнався, що це удар по країні з боку сусідів.

Вчора, 27 вересня, в прямому ефірі на телеканалі ICTV голова зовнішньополітичного відомства України вперше прокоментував ситуацію з Угорщиною, Росією і газом.

Глава МЗС України заявив, що Київ заздалегідь скасував засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва. В Україні прекрасно розуміли, що російська делегація летить в Будапешт не просто так, а підписати нову угоду щодо газу, який буде постачати в Угорщину в обхід України.

Кулеба заявив, що в Будапешті прекрасно знали позицію України щодо цієї угоди, однак все одно Угорщина пішла проти Києва. Скасування засідання міжурядової комісії – це тільки перший крок щодо Угорщини. Україна і далі буде робити кроки, спрямовані на захист національних інтересів.

Міністр визнав, що відносини між Москвою і Будапештом є особливим і не всім в ЄС це подобається.

Кулеба здивований тим фактом, що Угорщина є не тільки членом ЄС, але і НАТО, однак при цьому у країни якісь особливі відносини з Росією. Київ готовий відповісти Будапешту і при цьому з боку України не буде ні жалості, ні співчуттів.

Міністр не може зрозуміти зовнішню політику Будапешта, який намагається загравати і з Києвом, і з Москвою одночасно. Однак така позиція рано чи пізно заведе в глухий кут, заявив Кулеба.

У липні 2021 року стало відомо, що сербська компанія Srbijagas почала будувати нову лінію газопроводу “Балтійський потік”, щоб Угорщина отримувала газ з Росії в обхід України. Вчора, 27 вересня, угорська компанія MVM CEEnergy Zrt і російська “Газпром” уклали договір про постачання газу з РФ до кінця 2036 року.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто вважає, що цей договір не є політичним і не спрямований проти самої України.

За матеріалами dialog.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я