В Україні може не залишитись працездатного населення. Такого в Польщі ще не було. Наші люди виїжджають тисячами

0

У Польщі кількість українських заробітчан досягла історично високої позначки, при цьому попит на них все ще залишається високим. Одна з причин: ВВП в сусідів за підсумками року збільшиться на 11,1%, поляки активно виходять із кризи й потребують робочої сили. Найвища потреба у фахівцях на харчові заводи, склади і виробництво.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповіла директорка одного з департаментів міжнародної компанії Gremi Personal Анна Джоболда. “Польща відчуває гострий дефіцит працівників з України в усіх ключових галузях економіки. Польська економіка компенсувала втрати від пандемії й демонструє найвище зростання ВВП за всю історію – на 11,1% за рік, за даними Головного управління статистики Польщі. Активність промислових компаній з найму нових працівників є також найвищою”, – розповідає експертка.

Працівники потрібні на виробничі підприємства – харчової і переробної промисловості, виробництво пластмасових виробів, логістичні центри, склади, будівництво. Це ті сектори економіки, де працює близько 80% українців у Польщі.

Фермери стверджують, що збір яблук під загрозою зриву: ставки для працівників уже настільки високі, що збір врожаю не має економічного сенсу. Дефіцит кадрів також не дозволяє вийти на допандемійний рівень сфери обслуговування і гостинності (готелі, ресторани і кафе).

Найпопулярніші вакансії:

  • Робота на м’ясокомбінатах та рибзаводах.

Це різні вакансії – від забою курей та індиків або філетування риби до пакування готової продукції. Таку роботу пропонують і чоловікам, і для жінкам. Причому досвід на таких закладах і знання польської мови не є обов’язковим. За місяць можна заробити 4–6 тис. злотих (27-40 тис. грн) залежно від графіку роботи.

  • Робота на складах для галузі e-commerce.

Це робота з пакування одягу та сортування замовлень. На місяць можна заробити 3,5 -4,5 тис. злотих залежно від графіку роботи (23,5-30 тис. грн).

Робота для чоловіків на виробництві дерев’яних та металевих виробів.

Найбільший брак працівників у Польщі нині в сферах, де потрібна чоловіча праця – виробництві дерев’яних та металевих виробів чи на заводах з виробництва пластикових виробів (різні товари для дому). На місяць можна заробити 3,8-4,5 тис. злотих на руки залежно від графіку роботи (25,5-30,1 тис. грн)

Загрузка...
попередня статтяСніг скоро накриє всю країну: синоптики пів години назад змінили прогноз погоди по Україні
наступна статтяПів години тому дiвчaтa у Слoв’янcьку нa Дoнeччинi “запалили” пiд вipуcну пicню “Бaтькo нaш Бaндepa”