Вже офіційно! Прямо в Залі ООН – ультuматум Росії: терnінню кінець. Вже точно!

0

Японія виступає за реформу Ради безпеки ООН, оскільки РФ – член Ради безпеки – розпочала збройну агресію проти України, повідомив посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

“Ще до початку цієї війни протягом багатьох років Японія була, є і буде найстійкішим прихильником реформи ООН і особливо реформи Ради Безпеки ООН. Як ми можемо досягти реформи Ради Безпеки ООН? Це непросте завдання, але є один момент, який ясно показує необхідність реформ. І це – ця війна. Тому що член Ради Безпеки ООН розпочав односторонню агресію. Це не було передбачено батьками-засновниками ООН”, – сказав посол в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Також він додав, що у цьому питанні “ми закликаємо Україну та багато інших країн виступати з конкретними пропозиціями та ідеями”. Додамо, що Російська Федерація зловживає правом вето у Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй, що може призвести до руйнування усієї системи ООН. Про це йдеться у заяві МЗС щодо нелегітимності перебування Росії в Раді безпеки ООН та Організації Об’єднаних Націй загалом. У заяві сказано, що дії РФ протилежні поняттю “миролюбності”.

“Три десятиліття її незаконного перебування в ООН позначені війнами та захопленням територій інших країн, силовою зміною міжнародно визнаних кордонів, намаганнями задовольнити загарбницькі та неоімперські амбіції”, – наголошується у заяві. 

Водночас, як заявили в МЗС, питання долі Росії в ООН має вирішуватися в загальному контексті її відповідальності за грубі порушення норм і принципів міжнародного права, а також за злочини, які вчиняються на території України, зокрема за воєнні злочини та злочини проти людяності, а також злочин геноциду.

Загрузка...