Зеленський заклuкав не допустuтu підрuву окуnантамu дамбu Каховської ГЕС: світ повnнен вже зараз відреагувати

0

Президент України Володимир Зеленський закликав світових лідерів не допустити підриву російськими окупантами греблі Каховської гідроелектростанції. Він вважає, що реакція потрібна вже зараз, бо це може стати терактом із застосуванням зброї масового ураження.

Про це глава держави заявив у рамках вечірнього звернення 20 жовтня. Він розповів, що взяв участь у засіданні Європейської ради та поінформував європейців про підготовку Росії до удару по Каховській ГЕС (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця сторінки).

“За нашою інформацією, агрегати та греблі Каховської ГЕС заміновані російськими терористами. Зараз усі у світі мають діяти потужно та швидко, щоб не допустити ще такого російського теракту. Підрив дамби означатиме масштабну катастрофу. Вони (російські окупанти – Ред.) цим терактом можуть знищити, серед іншого, навіть можливість постачання води з Дніпра до Криму. Північнокримський канал у разі руйнування греблі Каховської ГЕС просто зникне”, – заявив Зеленський.

За його словами, така підготовка в РФ свідчить про її розуміння у неможливості утримати не лише Херсон, а й увесь південь нашої країни, зокрема Крим.

“Ми повинні зараз усі разом – усі європейці, усі лідери світу, усі міжнародні організації – дати зрозуміти державі-терористу, що такий теракт на Каховській ГЕС означатиме абсолютно те саме, що й застосування зброї масової поразки. Наслідки для Росії мають бути відповідними”, – заявив президент.

Зеленський вважає, що світ має реагувати превентивно. Такий принцип, як стверджує глава держави, має стати одним із базових для міжнародної політики у нинішніх умовах загрози безпеці.

“Росія намагалася шантажувати Європу газом і нафтою, організовує диверсії на підводних газопроводах та критично важливих кабелях у Європі, намагалася і намагається заморозити людей… А що сталося? Росія лише втратила свою вагу на європейському енергетичному ринку, який напрацьовувала ще з часів Брежнєва, і обов’язково отримає до себе ставлення, як до найбільш відмороженого міжнародного злочинця. Це залишиться з Москвою надовго і після цього російського керівника”, – додав український лідер.

Також він заявив, що всі витрати на захист держенергооб’єктів і відновлення інфраструктури нашої країни після російських терористичних ударів будуть відшкодовані за рахунок активів РФ.

“Кожен терорист відповідатиме особисто за те, що робить. Перед судом. А держава-терорист заплатить за свій терор. Ізоляцією, деградацією й активами – як державними, так і квазіприватних осіб, які пов’язані з цим російським режимом”, – наголосив президент.

Серед іншого він розповів, що провів продуктивну розмову із президентами Німеччини та Швейцарії.

“Саме Німеччина стала першою країною, яка здійснила постачання нам сучасної системи протиповітряної оборони IRIS-Т. Очікуємо на постачання ще й інших таких систем як від Німеччини, так і від інших наших партнерів… Показово для всього світу, що Швейцарія не залишається морально нейтральною, коли проти України та всієї Європи ведеться така терористична війна. Швейцарія підтримала санкційні пакети ЄС і надає нам допомогу гуманітарного характеру. Вдячний, що вже заморожені російські активи на $6,5 млрд. Цю роботу треба продовжувати. І це те, в чому Швейцарія теж не має залишатися морально нейтральною”, – зазначив Зеленський.

Щодо ситуації на передовій, то, за словами президента, вона залишається важкою. Особливо на Донеччині. Зокрема, Бахмутський напрямок. І на деяких напрямках на півдні країни.

“Але тримаємо позиції. Захищаємо нашу землю. Поступово рухаємося, витісняючи ворога. І обов’язково забезпечимо Україні перемогу”, – заявив президент.

Крім того, увечері він підписав черговий указ про нагородження наших воїнів. Орденами та медалями нагороджено 148 захисників та захисниць України.

“Хочу особливо відзначити сьогодні за поданням нашого військового командування воїнів із 7-ї зенітної самохідної артилерійської батареї 3-го зенітного ракетного дивізіону 1039-го зенітного ракетного полку. Під час чергового російського ракетного удару батарея здійснювала захист на півночі нашої країни районі Київської області. Вдячний за відмінну службу та незмінно добрі результати! Кожна збита російська ракета – це врятовані життя наших людей”, – висловився глава держави.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я