Гриценко: “Пряmо зараз настав момент істuни – для Зеленського і для країни. Президент одважився на рішучuй крок”

0

Допис колишнього міністра оборони, політика Анатолія Гриценка. 

“Момент істини – для Зеленського і для країни.

Зеленський одважився на рішучий крок: розпуск повністю дискредитованого Конституційного Суду і прозоре конкурсне формування КС нового складу. Чотири позиції:

1) Саме такі дії я запропонував два місяці тому, коли КС вирішив обезголовити НАБУ, розуміючи, що суд вийшов з берегів і нищитиме країну й далі. Я повторив цю пропозицію публічно після чергового ганебного рішення КС, яким суд вирішив повністю знищити будь-які спроби притягнення корупціонерів до відповідальності. Тому – я повністю підтримую рішення Зеленського і закликаю усіх притомних, небайдужих до долі країни депутатів проголосувати “за” внесений ним законопроект. Це буде правильно і відповідально.

2) Застереження щодо сумнівної легітимності таких дій Зеленського, які вже озвучуються, на жаль, і притомними, небайдужими депутатами, зокрема лідером фракції Голос Сергієм Рахманіним – відкидаю категорично. Як такі, що процедуру ставлять вище суті й мети, а верховенство закону – ставлять вище верховенства права. Тут є системна проблема: в нашій країні неправильно переклали з англійської базовий, основоположний термін демократії Rule of Law, назвавши його верховенством закону. Правильний переклад – верховенство права! При всій повазі до законів – це папірці, які можуть бути значимими і правильними, так само вони можуть бути нікчемними і хибними, якщо приймаються із завідомо лобістськими цілями в інтересах не країни, а кількох корпорацій чи кількох олігархічних родин. Такі закони не сприяють розвитку країни, навпаки – стримують і гальмують будь-які позитивні зміни. Відтак процедури і закони – не головне. А що ж головне? Головним є в правильному розумінні Rule of Law – верховенство права, в пакеті з базовими правами і свободами людини/громадянина, які закріплені в Декларації планетарного масштабу, вони ж відтворені і в Конституції України, і які влада, Президент як гарант дотримання прав і свобод насамперед – має захищати. І якщо порушуються базові права і їхньому захисту заважають якісь процедури чи якісь закони, то треба найперше – захищати права людей усіма рішучими засобами, а по-друге, паралельно – вдосконалювати процедури і закони, на майбутнє. Відтак, усі депутати, які дбають дійсно про права і свободи людини, мають проголосувати “за” розпуск КС, не ховаючись за жодні процедурні аргументи. Бо це – момент істини й відповідальних рішень.

3) Намагаючись зруйнувати остаточно й без того не надто ефективну антикорупційну інфраструктуру, Конституційний Суд посягнув на найголовніше право людини – право на життя. Тому що корупція – це не просто крадіжка, відкат, чи дерибан. Корупція – це вбивство. Саме так: корупція = вбивство! Свідомо розграбований на мільярди системний банк, масові крадіжки бюджетних коштів на тендерах, доплати депутатам з кишень олігархів, аби приймали вигідні їм закони, хабарі прокурорам і суддям для прийняття незаконних рішень, чи для рейдерства чужої власності – все це вбивство, за всім цим тисячі, десятки тисяч могил на наших цвинтарях! До когось вчасно не доїхала “швидка”, бо немає коштів на бензин чи через крадіжки розбита дорога; або доїхала, але в районній лікарні немає коштів на сучасні засоби реанімації; у когось продажний суддя відібрав тяжким трудом зароблену власність, або прокурор-хабарник прикрив убивцю чи мільярдну оборудку шахрая… Вся ця корупція вбиває наших людей. Вбиває і буквально, і вбиває надію, віру в можливість збудувати іншу країну! Тому кожен депутат, який дійсно хоче захистити людей від корупції, хоче дати країні шанс – має проголосувати “за” розпуск КС, не ховаючись за формальні процедури. Викорінити корупцію/вбивство – це зараз головне, не процедурні перепони точно.

4) Наостанок для Зеленського. Бо це момент істини не лише для долі країни – для нього особисто і його долі це теж момент істини. Перевірка на щирість намірів і на готовність працювати по-іншому. Не гратися з відосиками, час від часу виринаючи з “теплої ванни” єрмаків/демченків та інших рєшал і улесливих угодників, щоби після поширення відосика знову в ту ванну зануритися. Очистити ОПУ від недієздатних, корумпованих чи проросійськи налаштованих персонажів. Залучити професійних людей, які дбатимуть про країну і які вміють, коли треба, сказати “ні” прямо в очі Президентові. Перезавантажити/сформувати дійсно професійний і відповідальний Уряд, бо безтолковий слухняний (вже другий) веде країну в прірву. Замінити слухняних на ефективних у керівництві Генпрокуратури й СБУ. І найголовніше – припинити загравання з олігархатом, рішуче й системно зруйнувати монополії й монополізм, створити рівні конкурентні умови для бізнесу, дієві стимули для виробництва, бо лише економіка відкуриває країні можливості.

Перші півтора роки президентства принесли лише зневіру, розчарування, збагачення олігархату і проросійський реванш. Нагадаю, КС штампує свої ганебні рішення за поданням депутатів з фракції Медведчука і підконтрольних Коломойському переважно. Тому сьогоднішні рішучі дії по очищенню судової системи мають стати початком комплексних рішучих дій з очищення на всіх напрямах. Тоді й лише тоді ці зусилля мають сенс. Якщо ж готовності діяти рішуче комплексно немає, то тоді Зеленському краще вийти в ефір з останнім відосиком – подякувати людям за терпіння й піти їх смішити в іншому місці.” – пише Гриценко.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я