Зеленський і МВФ – знову немає програми і це лякає

0

це вже неординарна подія. Двічі поспіль місія Фонду прилітає в Україну і двічі поспіль не може досягти домовленостей. І це лякає. Тому що якщо вже вдруге поспіль українська влада не може переконати місію МВФ у своїй відданості реформам, то це означає, що може трапиться і третій. І це означає, що впевненість ринків може похитнутися. Та сама впевненість, яка, в тому числі, зробила гривню такої сильної в цьому році.

Та впевненість, яка базується на переконанні, що здоровий глузд завжди переможе і українська влада розуміє, як критично важлива співпраця з МВФ. – пише економічний експерт Фурса у себе на сторінці facebook Лякає і інше. Українська влада консолідована як ніколи. Є президент, прем’єр-міністр і монобольшінство. Все це одна команда. А значить вони не можуть каже, що політичних можливостей немає. Вони є. Бракує чогось іншого. Що знову стала на шляху співпраці? Вірніше, хто? Ім’я, яке не можна називати. З прізвищем Коломойський. Місія МВФ залишила Україну в минулий раз з простим меседжем. Українська влада повинна довести, що не будуть перейдено ключові червоні лінії. Це домовленості з Коломойським і незалежність центрального банку. Українська влада не довела.

Скажімо прямо, український президент не довів, як людина володіє всією повнотою влади. Більш того, коли місія МВФ повернулася Коломойський влаштував показову демонстрацію сили, як вербально, через інтерв’ю, погрожуючи забрати банк назад, як силою так і підконтрольними судовими рішеннями, так і діями. Це і протести по ходу переговорів і дії українських силовиків щодо незалежного Національного Банку. І все це дозволив робити президент.

В результаті, місія їде. В результаті, рейтингове агентство Moody’s не підвищує рейтинг України, як всі очікували, залишаючи його на дуже низькому рівні. І це результат провалу переговорів. Привіт У результаті, ринки отримали сигнал. Програми МВФ в цьому році не буде. Програма МВФ в принципі під загрозою. І ринки бачать, що Зеленський не готовий на конфлікт з Коломойським, навіть коли під загрозою опиняється макроекономічна стабільність України.

В Україні зараз зростання економіки. Сильна гривня в результаті припливу інвестицій, в тому числі в українські ОВДП. Вартість українського боргу знижується. Картина позитивна. Але все це базується на впевненості інвесторів у тому, що Україна знаходиться у співпраці з МВФ. Тому Україні довіряють і дають гроші. Заберіть цеглинка МВФ і вся конструкція завалиться. А вже з березня Україна має погашати великі зовнішні борги. При наявності програми МВФ не важко вийти на ринки, залучити необхідні ресурси і рефінансувати борг. Без програми МВФ доведеться зносити золоті зуби на Майдан. Правда, як показує практика, українці схильні швидше нести туди шини.

Загрузка...