Саакашвілі: Видів Бог, я хотів змінити Україну, але те, що сьогодні зробив уряд, мене просто шoкyвало

0

Ні для кого не секрет, що характер у колишнього президента Грузії, а сьогодні у голови Виконавчого комітету реформ Міхеіля Саакашвілі досить вибуховий.

Напевне тому дуже часто Саакашвілі попадав у незручні ситуації і в епіцентри конфліктів. А також тому, що ніколи не соромився говорити правду і все що думає.

Напередодні на сторінці Саакашвілі у Фейсбуці з’явився гнівний пост-звинувачення. Так Саакашвілі різко відреагував на можливу появу в Україні нового так званого податку на смартфони і планшети.

“Ось чому лобістські групи не пустили мене в уряд. Приймаються рішення на користь конкретних приватних інтересів і не приймаються рішення на користь держави. А я б зміг як мінімум заблокувати цей процес. Ті ж лобістські групи зараз намагаються завадити нам реформувати українську митницю і розгорнули проти нас вже цілу кампанію. Якої сфери не торкнешся, вони всюди засіли, всюди вони заважають здійсненню загальноукраїнського інтересу на користь своєї кишені. Може час вже всім прокинутися?”, – пише голова Виконавчого комітету реформ.

Про що йдеться?

Напередодні стало відомо, що в Україні можуть на 5% подорожчати смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, аудіосистеми, жорсткі диски, принтери і папір.

Відповідний законопроєкт “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” опубліковано на офіційному сайті парламенту.

Уточнюється, що Міністерство економіки дозволило збирати винагороду за авторський контент з імпортерів з кожного проданого планшета, смартфона, телевізора і з офісного паперу.

Згідно з логікою, якою послуговуються в законопроєкті, власники телевізорів або смартфонів завантажують на пристрій фільми або музику безкоштовно, через що страждають автори контенту. Тому для винагороди власників прав імпортери техніки повинні включати ці суми до вартості товарів, виплачуючи їх організації колективного управління, яка зі свого боку буде виплачувати кошти авторам.

При цьому переговори щодо розмірів зборів з різних видів техніки поки не мали успіху. Європейська бізнес-асоціація, що представляє імпортерів, вважає запропоновані тарифи пережитками минулого. Натомість організація колективного управління вважає, що така система існує в більшості країн.

Зазначається, що збори за приватне копіювання було введено в Україні ще в 2003 році під час аналогових пристроїв. Згодом технології змінилися, а збір залишився. У травні 2018 року парламент прийняв закон про управління майновими правами, що передбачає сплату відсотка за потенційну можливість копіювання. Однак якщо раніше купівля порожньої аналогової касети означала, що на неї щось буде записано, сьогодні покупка телевізора або смартфона не гарантує завантаження контенту.

Уточнюється, що збори з телевізорів і смартфонів станом на сьогодні існують не у всіх країнах, а збори з паперу сплачуються тільки в трьох країнах світу.

Загрузка...
попередня статтяТільки що з лікарні трагічна звістка: Його не стало, у таке велике свято. Зеленський пpuroлoмшeний і готує звернення
наступна статтяДроздов: Скажу вам так, Крим має сидіти без води, без світла, без нічого. Закрив би все. Хотіли Путіна… (ВІДЕО)