Що чекає на європейський страховий ринок у 2023 році?

0

Не знаєте, на який період купувати страховку? Думаєте почекати із необов’язковим страхуванням таким як КАСКО? Всесвітньо відоме американське рейтингове агентство Fitch дало оцінку ситуації на страховому ринку і спрогнозувало, якими будуть ціни й «настрої» страхувальників.

Аналіз факторів, що впливають на страховий ринок

За основу було взято сценарій 2022 року з урахуванням інфляції, яка досягла середнього рівня з тенденціями підвищення. Також враховувався показник за десятирічними ставками по 300 базисним пунктам.

Так, у 2023 році в більшості країн рівень інфляції може продовжити своє зростання до середньо високого. Хоча все залежить від багатьох чинників, наразі результати говорять про те, що найбільше «прогнуться» послуги автострахування. Тому для стабілізації ситуації багато компаній працюють над поліпшенням сервісу, більш привабливому наданні послуг. Уже зараз якщо зайти на сайт https://greentravel.ua/, можна самому, в онлайн режимі без будь-яких турбот оформити найактуальніші типи страховок.

Найбільше пощастить компаніям з досить великим базовим капіталом, орієнтованим переважно на страхування життя, довгострокові договори. Так є можливість стабілізувати потенційні витрати від короткострокових угод.

Fitch зробило висновок, що компанії, які не займаються страхуванням життя, який не піддається тиску інфляції та тенденції зниження цін для конкурентоспроможності мають найбільший ризик.

Прогноз за країнами в Європі

Аналіз показав, що найбільше тиску і ризику матимуть компанії в Італії, Франції та Великобританії.

Італія вирізняється великою часткою довгострокового страхування автоцивільної відповідальності, КАСКО.

Велика Британія вирізняється підвищеною конкурентоспроможністю.

У Франції компанії почали відчувати певний тиск від уряду, який підштовхує до зменшення вартості полісів, для допомоги населенню в боротьбі з інфляцією.

У Німеччині активно працюють над стабілізацією ринкових відносин. Тут очікують, що позитивний вплив на середньомісячний прибуток і капітал зможе погасити інші витрати.

Цікавий страховий ринок у Польщі. Незважаючи на різке збільшення населення, надання допомоги і дотацій, країні вдається успішно стабілізувати будь-які різкі коливання.

Підсумок

Звичайно, 2022 рік став для всіх важким і абсолютно не прогнозованим. У всіх державах помічено деяке зростання інфляції, яке впливає на багато що. Проте не варто змінювати настрій на паніку. У кожній країні запроваджуються певні механізми для поліпшення і стабілізації ситуації. Автолюбителю не варто сподіватися, що в майбутньому його чекатимуть низькі ціни на страховку, тому виїжджаючи в іншу країну краще її оформити зараз на українському сервісі https://greentravel.ua/.

Загрузка...