“Страшнішого не буде”: мати загиблого під Харковом африканця-лейтенанта знайшла в собі сили розповісти про сина

0

На борту літака Ан-26, що розбився 25 вересня під Чугуєвом, перебував старший лейтенант Ашраф Мсуя. Хлопець – корінний харків’янин, хоча має рідних у Східній Африці.

Римма Мхавілла втратила в цій трагедії єдиного сина. Вона розповіла ТСН, яким був її Ашраф.

“Про це дізналася вранці. Мені подзвонили товариші по службі і сказали, що трапилася трагедія, мій син загинув. Я не відразу в це повірила. Я зібралася і приїхала на місце падіння літака. Перебуваючи там, до останнього не хотіла вірити в те, що він загинув. Були дані, що дві людини не знайдені, що хтось залишився живий, когось забрала швидка… І я до останнього вірила, що в числі тих, кого викинуло, хто зумів вибратися, мій син. На жаль, це виявилося не так”— каже жінка.

 Ашраф після закінчення школи проходив строкову службу в Криму.

“Він служив радистом. І після закінчення служби прийняв рішення, що обов’язково стане льотчиком, вступить до військового університету. Так він і зробив. З відзнакою закінчив університет, став льотчиком. Його мрія збулася”— – розповідає жінка.

Римма дуже пишалася своїм сином. “Він з такою гідністю носив форму. Дуже любив свою країну. У всьому намагався бути прикладом, чим би не займався”, — згадує.

“Він говорив:” Мамо, ніколи не було в Україні чорних полковників – я буду першим”—  передає слова Ашрафа Мсуя мати.

Мати лейтенанта не знає, в якому стані був Ан-26. “За словами сина, були якісь неполадки”—  підкреслила вона.

Для Римми, той день, коли відбувалося впізнання — найважчий день в її житті. “Страшнішого в житті вже нічого не буде”— каже мати. 

Вона також пояснила, як їй вдається триматися і не показувати, що відбувається всередині.

“Я виховувала сина так, що ти повинен триматися і вести себе на людях певним чином — гідно. Те, що відбувається за закритими дверима, моє особисте: істерики, ридання. Без цього не проходить жоден вечір. Найбільш важко це вечір і прокидатися вранці”—  ділиться жінка.

Мати і син бачилися за добу до трагедії. “Говорили про те, що він повинен був отримати підвищення, як ми будемо святкувати. Він був старшим лейтенантом”, – розповідає Римма. 

За її словами, на жаль, батько хлопця, який живе в Танзанії, не зміг прилетіти попрощатися з сином через карантинні обмеження. 

Римма Мхавілла подякувала всім за підтримку, за те, що так багато людей відгукнулися на її горе. “Батьки не повинні ховати своїх дітей. Це протиприродно. Особливо в мирний час. Дуже хочеться вірити, що таке більше не повториться”—  підсумувала жінка. 

Загрузка...
попередня стаття“Досить людей обдирати!”: Негайно скасувати оплату доставки газу: опублікована петиція
наступна статтяОлена Зеленська тільки що опублікувала прощальне фото і викликала шквал емоцій українців