Тільки що! Судді – “застогнали”, добряче дісталося. Нахабно брешуть: Зеленський не відступить

0

Радник глави Офісу Президента Андрія Єрмака, Михайло Подоляк, нещадно розкритикував діяльність суддів Конституційного Суду. Він, зокрема, згадав про тривалу кризу, яка через них виникла. Крім того, Подоляк назвав суддів КСУ “виродками в мантіях”. На такі висловлювання вже відреагували в суді.

За його словами, Президент України Володимир Зеленський не воює за конкретні прізвища або повноваження в Конституційному Суді. Тобто, не узурпує нічого і не збирається призначати “своїх”.

Про це Подоляк написав у фейсбуці.

Все це суцільно традиційні в таких випадках “Казки Віденського лісу”, які з котячими жалібними очима розповідають нам вічні казкарі. Президент говорить про цінності. Про домовленості. Про обов’язкові правила. Про те, що не можна так нахабно брехати про європейський вибір і нишком відкочувати назад, в солодкі жирні часи махрових злодіїв, – зауважив він.

Радник керівника ОПУ додає, що прекрасно знає, що для українських досвідчених “політичних циніків” слово “цінності” є виключно лайливим.

“Але так чи інакше, у випадку з тривалою кризою в Конституційному Суді мова йде виключно про” людей і уряди”. Ось прямо так, конкретно і по прізвищах. Яскрава червона лінія досить чітко відокремила одних від інших”, – підкреслив Подоляк.

На його переконання, люди намагаються довести, що час змінився і що домовленостей треба дотримуватися. Тим часом виродки хочуть відновлення всіх своїх вчорашніх “булочок” в повному обсязі.

І плювати вони одночасно хотіли на інтереси суспільства, наші відносини з зовнішніми партнерами, взяті на себе зобов’язання, можливі повторні революції, які точно доб’ють державу. Головне – смачно і ситно пожерти. І при цьому звинуватити в своїй прожерливості когось іншого, – говорить він.

У той же час Подоляк наголосив, що “в нинішній ціннісній кризі” є все:

великі гроші,
політичні доцільності (коли суддя КСУ Сас викладає в публічний доступ проект рішення щодо землі до слухань),
класичні змови,
особисті забаганки,
посередники східних “друзів”,
обов’язкове лицемірство вчорашніх відставників, які свого часу понаприймали потворні закони – “з дірками, лазівками, закладками для себе коханих”.
“А коли система все-таки почала хитко крутити жорнами і намагатися поставити їм відповідні питання, вони скористалися всіма цими закладками, щоб відіграти”, – констатував радник Єрмака.

Подоляк пояснив, що президент своєю жорсткою реакцією на дії Конституційного Суду публічно визначає всього три ключові пункти.

По-перше, не можна відкочувати назад те, що вже оплачено суспільством, то, що є наслідком нового суспільного договору. Саме тому він пропонує політико-правове рішення – обнулити тих, хто нахабно обнулив громадський консенсус.

По-друге, “виродки – це виродки, незалежно від кольору мантії і формального статусу”. Всі ці персонажі, яких призначили суддями вчорашній і позавчорашній екс-президенти, – зовсім не мораль і не совість нації. Навпаки, це концентроване зло, що увібрало в себе всі класичні пороки корупційно-кумівської системи.

По-третє, не можна робити вигляд, що рішення КСУ, які б’ють по фундаментальним цінностям, це щось незначне, щось, що можна традиційно розпродати між своїми в кулуарах.

У Конституційному Суді акцентували на словах Подоляка “про уряд і людей” і на образах безпосередньо суддів.

“За Конституцією людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека є в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави “, – відзначили в КСУ.

Тому тут роблять висновок, що подібні висловлювання Михайла Подоляка підривають авторитет держави, порушують етичні норми спілкування між людьми і свідчать про низький рівень моральної культури цієї особи.

“Шановні державні діячі, чиновники та їхні радники, просимо вас не впадати в паніку і агонію. Вирішення всіх проблем, зокрема політичних, слід здійснювати виключно конституційним способом. Це забезпечить діяльність держави в правовому полі, за що ви несете персональну відповідальність”, – підсумували в Конституційному Суді.

Джерело

Загрузка...