Зачистка біло-блакитного і помірного сегмента українських політиків сталася в 2014 році, і якщо раптом Володимир Зеленський повністю заборонить Опозиційну платформу, це не буде мати ніякого значення.
Така заява пролунала від одеського журналіста Юрія Ткачова.
Він підкреслив, що такі партії, як Опозиційна платформа, все одно залишаться в Україні, але потрібно розуміти, що ОПЗЖ як такою опозицією не є.
«Вони тільки зображують опозицію. Вони не володіють ніякою владою і ніяк не впливають на прийняття рішень. Тому ніякої альтернативи владі немає », – підкреслив Ткачов.
За його словами, якщо Зеленський повністю зачистить Опозиційну платформу, на російсько-українських відносинах це ніяк не відіб’ється, оскільки домовленості і взаємодії між двома країнами відбуваються і без участі Опозиційної платформи.
Крім того, Ткачов зазначив, що зачищаючи ОПЗЖ і Партію Шарія, Зеленський намагається хоч якимись способами зберегти свій падаючий рейтинг.
Щоб офіційно заборонити в Україні “Опозиційну платформу – За життя” і “Партію Шарія”, Міністерство юстиції має звернутися до суду з відповідним проханням. Адже обмежувати діяльність будь-яких політичних сил може тільки суд.
Про це розповіла адвокат Анна Калинчук. І наголосила, що в питанні заборони кожної політичної партії слід керуватися чинним законодавством України.
Вона зазначила, в Україні діє закон про політичні партії, і в ньому чітко вказано – заборонити або обмежити їх діяльність може тільки суд. Однак для такого рішення повинні бути законодавчі передумови.
Зокрема, цей закон визначає, яка діяльність може бути заборонена в Україні. Наприклад, якщо в програмах політичних партій йдеться про:
обмеження прав українців;
зміну територіальної цілісності;
посягання на суверенітет і національну безпеку.
Якщо Міністерство юстиції звернеться до суду з проханням заборонити діяльність політичної партії, і доведе, що це не відповідає закону України. Тільки в тому випадку, ОПЗЖ або будь-яка інша проросійська політсила буде заборонена, – пояснила Анна Калинчук.