Це сталося вперше! Скандальний топ-чиновник отримає по заслугах. Зеленський підписав закон – відповідатиме

0

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у незаконному збагаченні колишньому першому заступнику начальника Головного управління Державної податкової служби в місті Києві Миколі Ільяшенку.

Про це журналісту «Слово і діло» повідомили співрозмовники в антикорупційних органах правопорядку.

За словами співрозмовників, Ільяшенку вручили підозру у незаконному збагаченні за одержання 1 з 6 млн доларів, які мали передати керівникам НАБУ і САП за закриття кримінального провадження про заволодіння рефінансуванням Національного банку Реал банком олігарха Сергія Курченка.

За версією слідства, справу мали закрити в інтересах колишнього міністра екології та природокористування Миколи Злочевського. Саме йому слідство відводить роль організатора в передачі цих коштів. Нещодавно Злочевського заочно взяли під варту та дозволити стосовно нього проводити заочне розслідування.

Нагадаємо, в лютому 2019 року Конституційний суд України визнав неконституційною попередню статтю про незаконне збагачення (ст. 368-2 Кримінального кодексу України). Тому 31 жовтня того ж року Верховна рада ухвалила законопроект про повернення відповідальності за цей злочин. Крім цього, проект закону передбачає цивільну конфіскацію необґрунтованих активів посадовців.

Пізніше президент Володимир Зеленський підписав цей закон і в листопаді він набув чинності. Наразі КСУ перевіряє на відповідність Конституції України і чинну статтю про незаконне збагачення. Недавно суд скасував відповідальність за брехню у деклараціях, а також визнав неконституційними повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я