Україна ризикує залишитися без вчителів, чому педагоги масово відмовляються від школи

0

Професія вчителя, попри свою беззаперечну необхідність стала втрачати престиж, а самі педагоги – авторитет. Багато молодих фахівців, які спершу з ентузіазмом кидаються у вир шкільного життя, невдовзі залишають роботу.

Чому так відбувається пояснює EconomistUA. Саме з цих причин зараз в Україні переважна більшість вчителів – пенсійного або передпенсійного віку.

Основні причини, через які молоді вчителі йдуть зі школи:

1. Низька заробітна плата. Молоді педагоги поки не мають солідного стажу і досвіду, тому й не отримують надбавок. Часто вони змушені брати більше навантаження, щоб збільшити свій дохід. Це своєю чергою часто призводить до професійного вигорання.

Школа, фото: кадр з відео
Школа, фото: кадр з відео

2. Невміння знайти спільну мову з батьками. Вчорашньому студентові буває складно протистояти батькам.

3. Нераціональний менеджмент. Буває, що молодому вчителю дають найбільш проблемний клас, з яким не хочуть зв’язуватися більш досвідчені колеги. Юнацький максималізм швидко втрачається, адже знайти підхід до складних дітей досить непросто. Це вимагає певних знань і досвіду.

4. Занадто багато роботи з паперами. Вчителям доводиться заповнювати нескінченні звіти, на які вони змушені витрачати свій особистий час.

5. Проблема особистого зростання. Молоді фахівці не хочуть обмежуватися лише викладанням, адже мають багато зацікавлень, на які їм не вистачає ні часу, ні грошей. Життя вчителя поступово замикається лише на школі.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я