Українцям заборонять купувати антибіотики “на око”

0

Уже з наступного року антибіотики будуть продавати за електронним рецептом. Йдеться також про інсулін, препарати для імуносупресії та препарати, які містять наркотичні речовини.

Про це на брифінгу 22 грудня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Так, стало відомо, що починаючи з 2021 року деякі ліки, в тому числі антибіотики, будуть продавати за електронним рецептом. Такі нововведення запрацюють з 1 квітня.

«Ми розробляємо зараз модуль, плануємо, що з 1 квітня він почне працювати спочатку з інсулінами, препаратами для імуносупресії та нарковмісними препаратами. Наступним кроком уже будуть антибіотики, які продаватимуться виключно за електронним рецептом», – каже Степанов.

Степанов зазначив, що через збільшення самовільного вживання антибіотиків МОЗ посилює контроль за аптеками. Також зміняться правила відпуску ліків. Тепер паперові рецепти лікаря повинні зберігатися в аптечних закладах протягом одного року, щоб Держлікслужба в будь-який момент могла здійснити перевірку.

Варто зазначити, що раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні у 5-6 разів зросло споживання антибіотиків. При цьому українці починають приймати антибіотики не за призначенням лікаря, а самостійно.Источник

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я