Верховна Рада щойно проголосувала за скандальне рішення. Голос і Батьківщина були проти

0

Верховна Рада України продовжила до кінця 2020 року дію закону щодо особливого статусу Донбасу. Зараз у ньому змінили лише термін дії. Водночас глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія не виключив, що у майбутньому цей закон змінять більш суттєво.

За законопроєкт №2569 “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” від 10.12.2019 проголосувало 320 нардепів.

Законопроєкт підтримали:

  • 220 нардепів зі “Слуги народу”,
  • фракція “ОПЗЖ” – 34,
  • “Європейська солідарність” – 23,
  • “Батьківщина” – нуль голосів,
  • “За майбутнє” – 16,
  • “Голос” – нуль голосів,
  • “Довіра” – 14,
  • позафракційні – 13.

Зазначимо, що раніше Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував ухвалити його за основу та в цілому.

“Законопроєкт спрямований на створення додаткових тимчасових можливостей для реалізації відповідних законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів і норм міжнародного права і Статуту ООН”, – йдеться у пояснювальній запТобто документ передбачає продовження особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу до 31 грудня 2020 року включно. Авторами законопроєкту є голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія і його перший заступник Олександр Корнієнко.Особливий статус

Закон про особливий статус ОРДЛО парламент прийняв у вересні 2014 року, і він набув чинності 18 жовтня 2014 терміном на три роки. Термін його дії закінчується 31 грудня 2019 року.

Законом передбачені:

амністія для “осіб-учасників подій на території Донецької, Луганської областей”;

гарантії вільного використання російської та інших мов;

особливий порядок призначення суддів та прокуратури;

економічна підтримка регіону, через запровадження “відмінного від загального економічного режиму”, що має на меті залучення інвестицій для відновленя інфраструктури;

можливість прикордонного співробітництва з “територіальними одиницями Російської Федерації”;

можливість створення загонів “народної міліції”, яка охоронятиме громадський порядок.

Ухвалений закон набуває чинності від дня його опублікування.

Все це має почати діяти після початку роботи органів місцевої влади, обраних на виборах за українським законом та під наглядом ОБСЄ і Ради Європи. Крім того, ці вибори мають відбутися за умови “виведення усіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України”.

Всі згадані повноваження – тимчасові (у нинішній редакції – до кінця 2020 року).

Так ніколи і не діяв

Реально закон так ніколи і не працював через продовження бойових дій на Донбасі, а місцеві вибори в ОРДЛО, згідно нього, мали відбутися ще 7 грудня 2014 року.

Натомість закон кілька разів продовжували на рік – на випадок, якщо місцеві вибори на Донбасі все ж відбудуться.

Після недавньої зустрічі “нормандської четвірки” у Парижі президент України Володимир Зеленський допускав можливість суттєвого перегляду закону про особливий статус.

Загрузка...
попередня стаття” Я ніби доторкнулась до чогось огидного”: реакція матері Шеремета на сенсаційний прорив у розслідуванні
наступна стаття“Мене всі вітали, а я не знав з чим!” Притула вперше прокоментував орден від президента! “Я був лише “кур’єром”!