Він доїздився! Пізно вночі! Медведчук в шоці – просто на саміті, Зеленський сказав це на весь світ..

0

Президент Володимир Зеленський на саміті Україна-ЄС в Брюсселі переконував керівництво Євросоюзу, що Україна є майбутнім членом Європейського Союзу.

Про це розповів глава МЗС Дмитро Кулеба після закінчення саміту, який відбувся 6 жовтня, повідомляє “Європейська правда”.

За словами Кулеби, заява Зеленського пролунала під час його вступного слова на пленарній сесії саміту, яка відбувалась за зачиненими дверима.

“Він (Зеленський – ред.) сказав: Україна – це майбутній член Європейського Союзу”, – розповів Кулеба у відеозаписі, який виклав на Facebook-сторінці.

“Це та стартова позиція, з якої ми ведемо всі перемовини з Європейським Союзом. Сьогодні президент був дуже чітким і предметним щодо наших очікувань. І щодо того, на що ми готові йти та що робити, щоб ця фраза звучала не в майбутньому часі, а в теперішньому”, – розповів міністр.

Він називав день саміту “ще одним гарним днем європейської інтеграції”.

“Поки одні їздять в Москву (натяк на Медведчука), ми їздимо в Брюссель. Тому що ми знаємо, де справжні друзі і майбутнє України”, – додав Кулеба.

За підсумками двостороннього саміту України і ЄС в Брюсселі Європейський Союз закликав Київ прискорити зусилля з проведення судової реформи та боротьби з корупцією.

Про це йдеться у заяві за підсумками саміту, текст якої опублікований на сайті “Європейської правди”.

У тексті заяви перераховані реформи, проведення яких ЄС вітає. Це земельна реформа, прийняття закону про регулювання банківської діяльності та досягнутий прогрес у децентралізації.

Водночас ЄС визнав недостатніми зусилля України у здійсненні судової реформи, боротьбі з корупцією та деолігархізації.

“Ми домовились про важливість прискорення та посилення зусиль щодо реформ, зокрема щодо судової влади (включаючи реформування Вищої ради правосуддя та незалежного добору добросовісних суддів) та боротьби з корупцією, забезпечуючи сильні й незалежні антикорупційні інституції. Ми привітали поновлене зобов’язання України боротися з впливом приватних інтересів (“деолігархізація”)”, – сказано у тексті заяви.

В цілому саміт визнав “значний прогрес, досягнутий Україною у процесі здійснення реформ”, і погодився з необхідністю подальшого прискорення цих зусиль.

В свою чергу, Президент Володимир Зеленський сподівається, що керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури незалежна комісія обере найближчими місяцями.

“Антикорупційний прокурор – він (Назар Холодницький – УП) сам звільнився, потім була організована комісія, комісія абсолютно незалежна. Учора було перше засідання, генеральний прокурор проводила перше засідання, були представники наших міжнародних партнерів і я думаю, що найближчими місяцями, тому що це великий конкурс, мені кажуть, що може бути навіть декілька сотень людей на цю посаду, обереться незалежний антикорупційний прокурор”.

Водночас президент вважає, що боротьба із корупцією виявилась “найскладнішим кроком”, хоча його команда “багато чого зробила для того, щоб її побороти”.

Раніше ж Зеленський просив не називати Україну “корумпованою”, бо “це вже не правда”. 

Джерело

Загрузка...
попередня статтяЩойно синоптики змінили прогноз та звернулись до українців. На нас суне…
наступна стаття“Не можу повірити в це. Їй було лише 23”: у Польщі трaгiчнo зaгинyла молода yкраїнка. фото