Вже звичним є той факт, що соціальні мережі стали невід’ємною частиною нашої комунікаційної системи. Бажання ділитися своїми думками у публічних щоденниках призвело до поступового розмивання кордонів «особистого». Люди частенько розміщують в мережі розповіді та байки, засновані на реальних подіях, але при цьому не завжди дотримуються дистанції, яка відділяє їх від непотрібних одкровень та відвертості, інформує ресурс «Звістка».
Світові служби безпеки в загальному підтримують тенденцію відкритості та довіри у соцмережах, але постійно наголошують на необхідності фільтрувати публікацію деякої особистої інформації. Робити це слід, в першу чергу, з міркувань особистої безпеки.
Паспортні дані та водійське посвідчення
Уникайте оприлюднення будь-яких даних з них, окрім загальновідомих: прізвища-імені-по-батькові, не розміщуйте скани чи фотографії вищевказаних документів. Адже сучасні шахраї легко знайдуть застосування подібній інформації. Можна незчутися як у ваші двері постукає колектор з вимогою погасити кредит, про який ви ні сном, ні духом…
Банківська картка: дані та фото будь-якої її сторони
Необачно поділившись такою інформацією, потім не дивуйтесь появі кругленького «нолика» на своєму рахунку. Зловмисники потребують мінімум даних, аби поживитися вашими грошима
.Фотозвіти з відпустки та відпочинку
Аби не зіпсувати собі враження від чудової та довгоочікуваної відпустки, фотозвіти слід публікувати вже після повернення додому. Це ж стосується і анонсування запланованого відпочинку на сторінках соцмереж. Часом боротися з бажанням похвалитися вже придбаними квиточками «на море» буває дуже складно, але в такі моменти пам’ятайте, що побачать ваші світлини не лише друзі та підписники, а й квартирні злодії, які в наш час уміють майстерно підбирати відмички та моніторити соцсторінки. Викладаючі безтурботні пляжні фото ризикуєте повернутися до порожньої квартири!
Фотографії та дані виграшних квитків
Перефразовуючи класика, скажемо, що правило « везуча людина – везуча у всьому» діє далеко не завжди. Якщо вже ви стали власником виграшного квитка, постарайтеся не ділитися цією радістю в соцмережах, як мінімум до того моменту поки гроші не будуть у вас в руках. А то раптом приїдете за виграшом, а його вже забрали за вашим квитком з таким самим номером і штрих-кодом. Але якщо новина все ж таки рветься у простори Інтернету, подбайте аби уся важлива інформація на фотографії квитка була прихована за допомогою фоторедактора.
Домашня адреса
Ніколи не знаєш, хто з Інтернет-спільноти настільки болісно сприйме ваш коментар чи допис, що вважатиме своїм громадянським обов’язком з’явитися біля вашого дому і особисто про це поговорити. Жодних перебільшень! Поліція зафіксувала чимало подібних випадків, які закінчились, на жаль, далеко не «хеппі ендом»… Служби безпеки радять також не публікувати фотографій безпосередньо вашого будинку, прилеглої території або якихось примітних особливостей. За ними, «охочі поспілкуватися» також легко визначать вашу адресу.
Похвальні грамоти та атестати дітей
Такі документи містять інформацію про номер навчального закладу і місто навчання. А це ще один з варіантів визначення вашого місця проживання. Або, у найгіршому випадку зловмисник може підстерегти вас чи дитину біля школи і налякати. З тих самих міркувань слід уникати публікації світлин медичних карток та страхових полісів. Ні власних, ні дитячих.
Фотографії дідових чи бабусиних нагород та документів на них
Така нагорода приманить злодія швидше ніж дорогуща плазма або суперсучасний ноутбук.
Ордени та медалі легко викрасти, вони дорогі та мають стабільний попит на чорному ринку. Варто замислитися!
Скарги на роботу та керівництво
Подібні скарги роботи поліції збільшити не можуть, зате можуть зменшити або й позбавити роботи того, хто їх публікує. Начальники бувають різні, деякі вміють дуже сильно ображатися.
І ще одна порада для тих, хто саме вирішив написати про якусь смішну чи пікантну історію з офісного життя. Перш ніж це зробити, запитайте дозволу у керівництва. А то як би потім не довелося переглядати сайти пошуку роботи.