Якщо хтось nодавився, не поспішайте бuти його по сnині. Є куди ефективніший спосіб допомогти

0

Нещодавно я чекала доньку з малювання, тому присіла на лавочку. Напроти мене на майданчику також сиділа мати з сином, який в цей момент пив йогурт та їв печиво. Раптово хлопчик подавився та почав різко кашляти. Мати одразу почала плескати по спині дитину, правда це нічого не помагало.

В цей час я вже піднялася ти збиралася допомогти, але хлопчик сам відкашлявся.

Я сама лікар, тому знаю, що коли людина кашляє, не потрібно одразу бити по спині. Це означає, що предмет не повністю перекрив дихальні шляхи й людина може відкашлятися самостійно.

Надавати медичну допомогу потрібно тоді, якщо їжа повністю перекриває дихальні шляхи. У такому випадку повітря не надходить в легені й людина починає задихатися.

Прийом Геймліха

Є спеціальний спосіб, який називається прийом Геймліха. Ось що потрібно робити, якщо на ваших очах людина давиться їдою:

1. Необхідно встати за спиною потерпілого (якщо він ще на ногах і не втратив свідомості), обхопивши його руками.

2. Стиснути одну руку в кулак і тим боком, де великий палець, покласти її на живіт потерпілого на рівні між пупком і реберними дугами.

3. Долоня іншої руки кладеться поверх кулака, швидким поштовхом вгору кулак вдавлюється в живіт. Руки при цьому потрібно різко зігнути в ліктях, але грудну клітку потерпілого не здавлювати.

4. Повторювати до тих пір, поки дихальні шляхи не звільняться.

Пам’ятайте, що ваша реакція повинна бути швидкою.

Ви знали про цей метод?

Загрузка...