Якщо хтось nодавився, не поспішайте бuти його по сnині. Є куди ефективніший спосіб допомогти

0

Нещодавно я чекала доньку з малювання, тому присіла на лавочку. Напроти мене на майданчику також сиділа мати з сином, який в цей момент пив йогурт та їв печиво. Раптово хлопчик подавився та почав різко кашляти. Мати одразу почала плескати по спині дитину, правда це нічого не помагало.

В цей час я вже піднялася ти збиралася допомогти, але хлопчик сам відкашлявся.

Я сама лікар, тому знаю, що коли людина кашляє, не потрібно одразу бити по спині. Це означає, що предмет не повністю перекрив дихальні шляхи й людина може відкашлятися самостійно.

Надавати медичну допомогу потрібно тоді, якщо їжа повністю перекриває дихальні шляхи. У такому випадку повітря не надходить в легені й людина починає задихатися.

Прийом Геймліха

Є спеціальний спосіб, який називається прийом Геймліха. Ось що потрібно робити, якщо на ваших очах людина давиться їдою:

1. Необхідно встати за спиною потерпілого (якщо він ще на ногах і не втратив свідомості), обхопивши його руками.

2. Стиснути одну руку в кулак і тим боком, де великий палець, покласти її на живіт потерпілого на рівні між пупком і реберними дугами.

3. Долоня іншої руки кладеться поверх кулака, швидким поштовхом вгору кулак вдавлюється в живіт. Руки при цьому потрібно різко зігнути в ліктях, але грудну клітку потерпілого не здавлювати.

4. Повторювати до тих пір, поки дихальні шляхи не звільняться.

Пам’ятайте, що ваша реакція повинна бути швидкою.

Ви знали про цей метод?

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я