4 табу, яких обов’язково потрібно дотримуватися перед сном!

0

Уникайте перед сном «спілкування» зі смартфонами, планшетами та телевізором, якщо хочете добре висипатися, дали пораду німецькі фахівці. У журналі Focus сомнологи назвали чотири табу, які потрібно дотримуватися пізніми вечорами, інформує Ukr.Media.

Табу на спорт

Достатні фізичні навантаження насправді сприяють глибокому сну, але між тренуванням і сном повинні пройти кілька годин. Після фізичної активності м’язи не відразу заспокоюються, організм ще якийсь час перебуває в збудженому стані. Лягати спати в такому стані вкрай шкідливо для нервової системи: безсоння і раптові пробудження серед ночі в цьому випадку практично гарантовані.

Табу на щільну і пряну їжу

Якщо хочете добре виспатися вночі, не слід їсти вечорами те, що довго і важко перетравлюється, їжа повинна бути легкою, не обтяжливою для травлення. Перчена і щедро приправлена різними спеціями їжа також погіршує сон, оскільки стимулює кровообіг і тонізує органи.

Табу на алкоголь

Люди, які вживають вечорами алкогольні напої, часто скаржаться на поганий сон. Це не дивно. Процес метаболізму алкоголю вносить порушення у звичні цикли сну, скорочує фазу глибокого сну і підвищує шанси на те, що ви будете прокидатися від будь-якого стороннього звуку.

Табу на смартфони, планшети і телевізор

Блакитне світло, що виходить від екранів приладів, заважає роботі внутрішнього годинника. Зокрема, під його впливом зменшується виділення гормону сну мелатоніну.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я