Чергова хвиля грипу! Які способи профілактики допоможуть не захворіти!

0

Україну чекає чергова хвиля захворювань на грип. У зв’язку з цим нагадуємо: вакцинація – найефективніший спосіб профілактики.

“Вакцинуватися ще можна і потрібно, але вакцинальний статус не повинен впливати на діагноз, з огляду на той факт, що щеплення повністю не запобігає захворюванню. Ведення таких хворих, особливо з груп ризику, повинно відповідати загальним рекомендаціям”, – зауважує інфекціоніст Ольга Голубовська, передає segodnya .ua.

Але вакцина показана не всім. Наприклад, не можна прищеплювати проти грипу дітей до шести місяців. Вакцинація не допускається, якщо у людини температура – тому лікар повинен провести огляд і вимірювати температуру. Вакцина містить курячий білок, якщо на нього є алергія – щеплення протипоказана. Також вакцинуватися забороняється людям з ослабленим організмом, наприклад, при імунодефіциті, або якщо людина з онкологією проходить хіміотерапію.

За даними Центру громадського здоров’я, з початку епідемічного сезону від грипу вакцинували 224 417 осіб. Важливо розуміти, що вакцинація від грипу не захищає від інших ГРВІ – аденовірусної інфекції, риновірусної інфекції, респіраторно-сентенціальной вірусу і інших.

Також у МОЗ радять українцям не забувати прості правила, які допоможуть в профілактиці грипу та ГРВІ:

Намагайтеся якомога менше перебувати поруч з людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб уберегти їх від хвороби.
Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів.

Шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот і ніс вище, тому намагайтеся не торкатися обличчя.

Регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання. Це особливо важливо, якщо в приміщенні знаходиться хворий.

Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води і харчуйтеся здоровою їжею.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я