Кімнатні рослини приносять трохи літнього настрою в будинок, що особливо актуально зараз, в розпал зими. Рослини не тільки додають затишку і краси, але й очищають повітря у квартирі. Як виявилося, деякі види роблять це краще, ніж інші, інформує Ukr.Media.
В результаті дослідження NASA з’ясувалося, що окремі рослини можуть поглинати з повітря шкідливі хімічні сполуки і бактерії. Розповімо вам про 11 рослин, які очищають повітря у квартирі.
Алое віра
Алое — це сукулент, лікувальні властивості якого відомі ще з давнини: сік алое застосовується для підвищення імунітету і боротьби з вірусними захворюваннями, при опіках і виразках, для поліпшення апетиту, як загальнозміцнюючий засіб. Але виявляється, і те, що коли алое просто знаходиться в кімнаті, приносить користь. Алое має здатність поглинати з повітря формальдегід — шкідливу сполуку, яка виділяється з меблів, виготовлених з ДСП і МДФ.
Пальма Арека
Арека Катех або Пальма, Бетель — велика рослина, яка любить сонячні просторі приміщення; вона з успіхом прикрасить будь-яку вітальню. Арека виділяє велику кількість кисню і здатна зволожувати повітря. Крім того, ця рослина забирає з повітря вуглекислий газ і токсини.
Пеперомія туполиста
Відомо багато видів пеперомії, і навіть пеперомія туполиста має підвиди. Це невелика рослина, яка добре росте у будинку. Пеперомія не любить яскраве світло і занадто сильне затемнення, не переносить рясний полив. Але варто приділити їй увагу, забезпечивши належний догляд: пеперомія здатна очищати повітря від шкідливих хімічних речовин, у тому числі, формальдегіду.
Бамбукова пальма, або хамедорея
Кімнатна пальма любить помірний полив і неяскраве освітлення. Бамбукова пальма стане не тільки предметом декору в вашій квартирі, але і відмінним повітряним фільтром. Вона очищає повітря від бензолу, формальдегіду і трихлоретилену.
Нефролепіс
Відомий також під назвою «папороть», нефролепіс відмінно росте в домашніх умовах. Він любить тінь і хороший полив. Нефпролепіс дуже красивий і вигідно виглядає в підвісних кашпо. В наш список очищаючих повітря рослин він потрапив тому, що здатний фільтрувати з повітря толуол і формальдегід, а також вбивати хвороботворних мікробів.
Аглаонема
Назва цієї рослини дослівно перекладається з англійської як «китайське вічнозелене». Аглаонема має строкате забарвлення листя, в домашніх умовах цвіте і приносить плоди. Любить хороший полив, вологе повітря і хороше освітлення, але при затіненні теж буде зростати. Аглаонема чистить повітря від бензолу і здатна вбивати стрептококову інфекцію.
Драцена запашна (Массенджеана)
Один з найбільших представників драцен, вічнозелене дерево з масивним стовбуром і великими листками. На листку смужка яскраво-жовтого кольору. Драцена Массенджеана любить яскраве освітлення без прямих сонячних променів, рясний полив і зволожене повітря. Ця рослина вловлює з повітря ксилол, толуол, бензол, трихлоретилен і формальдегід.
Фінікова пальма
Ще одна пальма в нашому списку. Вона стала досить популярною через те, що її при бажанні можна виростити з кісточки. Фінікова пальма виглядає екзотично і декоративно. Любить світло, хороший полив. Вона успішно фільтрує ксилол, що знаходиться в повітрі.
Фікус Алі
Фікус Алі — дуже красива рослина з довгим вузьким листям. Він добре себе почуває при яскравому освітленні без прямих сонячних променів, регулярному помірному поливі і високій вологості. Цей фікус здатний очищати повітря від бензолу, трихлоретилену і фенолу.
Гербера Джеймсона
Декоративноквітуча рослина в нашому списку. Вона любить добре освітлені приміщення і рясний полив. Гербера вміє вловлювати з повітря трихлоретилен і бензол.
Хлорофітум
Завершимо список «зелених фільтрів» чемпіоном по очищенню — це хлорофітум, звична і витривала рослина, яку кожен бачив в офісах і навчальних класах шкіл. Хлорофітум абсолютно невибагливий, росте у початківців садівників. При цьому очищає повітря краще, ніж спеціальні пристрої.
Сподіваємося, наш список допоможе вам створити сприятливу атмосферу в будинку, вільну від випаровувань шкідливих речовин.