Зміни в організмі, які відбуваються кожної зими!

0

Кожну зиму наш організм серйозно перебудовується — щоб весною знову повернутися до звичного стану, інформує Ukr.Media.

Язик

Ви коли-небудь звертали увагу на те, наскільки часто взимку хочеться облизувати губи? Це інстинктивна звичка, викликана тим, що від сухого повітря й низької температури шкіра на губах швидше втрачає вологу і потребує зволоження. Але дерматологи попереджають: краще захищати шкіру за допомогою бальзамів та масел, а звичка постійно облизувати губи на холоді може призвести до появи подразнення шкіри.

Рівень цукру в крові підвищується

Якщо у вас діабет або перед діабетний стан, то вам варто бути особливо уважними до свого харчування і здоров’я в холодну пору року: серйозне зниження температури може призвести до підвищеного вироблення стресового гормону кортизолу, який, у свою чергу, впливає на резистентність до інсуліну. Тому взимку треба обов’язково регулярно вимірювати рівень цукру в крові.

Організм швидше втрачає вологу

Не тільки шкіра відчуває взимку нестачу вологи — весь організм швидше втрачає рідину. Це може бути особливо небезпечно тому, що взимку ми не так просто розрізняємо сигнали спраги та можемо досить довго тримати організм «в сухості». Тому не забувайте випивати склянку води кожні дві години — навіть якщо вам здається, що ви не хочете пити.

Частіше трапляються мігрені

Одним з поширених тригерів, здатних спровокувати напад мігрені, є нестача вітаміну D — а взимку через брак сонця ми всі так чи інакше відчуваємо його дефіцит. Крім того, ризик нападу підвищує сухе повітря, нестача вологи та різкі перепади температур.

Напади артриту стають частішими

У холодну пору року люди, які страждають на артрит, частіше стикаються з нападами та загостреннями цього захворювання, але винні в цьому не низькі температури, а стрибки атмосферного тиску. Лікарі радять збільшувати фізичне навантаження (але тільки робити це поступово) і вести активний спосіб життя. І, звичайно, не забувати про тепле взуття і рукавички.

Зуби стають більш чутливими

Холодне повітря може викликати неприємні відчуття і біль, особливо якщо у вас є коронки, мости, пломби, оголені корені зубів або травмовані ясна. Саме по собі холодне повітря не є небезпечним для здоров’я зубів і ясен, але може завдати серйозний дискомфорт. Тому плануйте візит до стоматолога, щоб підібрати засоби для зниження чутливості, а також для захисту емалі і ясен.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я