На сьогоднішній день майже ні в одній сім’ї не зустрічають Новий рік без ялинки. Наряджають і живі, і штучні, причому штучні анітрохи не поступаються в красі живим ялинкам, а запах можна “створити” хвойним дезодорантом. Однак, свята закінчуються і всі атрибути доводиться прибирати до наступного року, інформує Ukr.Media.
Багато хто намагається залишити ялинку до початку Нового року за Східним календарем. Інша ж частина вважає, що прибрати ялинку потрібно після того, як зустрінеш Старий Новий рік, який припадає на ніч з 13 на 14 січня. У народі навіть є таке повір’я, що до чотирнадцятого січня ялинка віддає в сім’ю всю свою потужну позитивну енергію, тому викидати хвойне дерево до зазначеної дати вкрай не бажано. До того ж, 19 січня настає Хрещення і багато людей прагне до цього часу зробити капітальне прибирання в квартирі.
Всі свята так чи інакше пов’язані з православним календарем, і тому всі ялинкові прикраси потрібно прибрати до того, як настане Хрещення, тобто до 18-го січня.
Якщо звернутися до фен-шую, то рекомендується зустрічати Новий рік згідно з китайським календарем, а отже і ялинка повинна простояти вдома аж до лютого. Проте варто пам’ятати про те, що якщо ялинка вдома стояла жива, то до лютого вона перетвориться на палиці: сухі голки відпадуть, колір потьмяніє, запах зникне.
Священики взагалі вважають, що певних днів для того, щоб прикрасити або прибрати ялинку немає. Кожен сам повинен для себе вирішити, коли викидати ялинку і намагатися керуватися своїми сімейними традиціями, а не якимись там прикметами.
Під час розбирання ялинки потрібно пам’ятати про те, що зірку з верхівки знімають останньою. Вона призначена висвітлювати всіх світлом і приносити в будинок грошовий достаток. Якщо випадково розіб’ється іграшка — турбуватися не потрібно, варто загадати заповітне бажання, яке за переказами, обов’язково збудеться. Що стосується самого дерева, якщо воно живе, то його ні в якому разі не можна викидати. Викинувши ялинку, ви можете викинути всю удачу в новому році. Краще порубати її і спалити або віддати на стайню, адже це відмінні ласощі для коней.